بیش از ۳۰۰ هکتار از مراتع کوهستانی بخش ساردوئیه جیرفت در آتش سوخت / ضرورت ایجاد پایگاه‌های آتش‌نشانی در منطقه

چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۱ | کد مطلب: ۲۹۰۲۶
بیش از ۳۰۰ هکتار از مراتع کوهستانی بخش ساردوئیه جیرفت در آتش سوخت / ضرورت ایجاد پایگاه‌های آتش‌نشانی در منطقه
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس یازدهم از آتش‌سوزی بیش از ۳۰۰ هکتار از مراتع کوهستانی بخش ساردوئیه جیرفت خبر داد و با انتقاد از کمبود امکانات اطفای حریق بر ضرورت ایجاد پایگاه‌های آتش نشانی در منطقه تاکید کرد.
اسکان نيوز: ذبیح الله اعظمی ساردویی، نماینده مجلس با بیان اینکه بیش از 300 هکتار از منابع طبیعی بخش ساردوئیه در آتش سوخت، گفت: آتش سوزی  در حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد در حوالی روستای جلال‌آباد از توابع سربیژن در بخش ساردوئیه رخ داد و از ساعت 4 بعداظهر روز سه‌شنبه شروع و با همکاری و تلاش‌های فرماندار، بخشدار، مدیرکل منابع طبیعی، نیروهای شهرداری شهرستان‌های اطراف، هلال احمر، بسیج و سپاه پاسداران ساعت 9 شب خاموش شد.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه سال گذشته سال پربارشی بود علاوه بر منابع طبیعی گیاهانی مانند درمنه و گون ( آستراگالوس ) با سهل‌انگاری و به صورت عمد طعمه حریق شد.

وی از کمبود امکانات اطفای حریق انتقاد کرد و ادامه داد: محل آتش‌سوزی 70 کیلومتر با شهرستان جیرفت فاصله داشت و نبود امکاناتی مانند خودروهای سبک و سنگین و بالگرد اطفای حریق باعث گسترش آتش سوزی شد؛ با توجه به اینکه سالانه چندین نقطه از منطقه ساردوئیه دچار حریق می‌شود وجود بالگرد اطفای حریق در منطقه بسیار ضروری و موثر است.

خانه ملت نوشت، عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی بر ضرورت ایجاد پایگاه‌های آتش‌نشانی در منطقه ساردوئیه تاکید کرد و گفت: در آتش‌سوزی‌ها وزش باد موجب گسترش آتش می‌شود بنابراین باید به فوریت و در کوتاه‌ترین زمان امکانات به صورت اورژانسی به منطقه گسیل شود.