راه‌اندازی کارزار مردمی مخالفت با واگذاری دماوند

سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۸ | کد مطلب: ۲۹۰۰۰
راه‌اندازی کارزار مردمی مخالفت با واگذاری دماوند
انتشار اخبار مربوط به وقف بخشی از کوه دماوند نگرانی زیادی درباره آینده این اثر طبیعی ملی ایجاد کرده است. در پی همین نگرانی‌ها کارزاری با بیش از ۱۸هزار امضا به راه افتاده که خواستار توقف واگذاری دماوند است.
به گزارش اسکان نيوز، با وجود اینکه سازمان اوقاف خبر وقف یک‌یازدهم از قله دماوند را تکذیب و اعلام کرده که زمین وقفی «جزو قله دماوند نیست و تنها یکی از یال‌های دماوند که به عنوان مرتع ملار شناخته می‌شوند وقف شده است» با این‌حال اسناد و مدارک جدید نشان می‌دهد که بخشی از کوه دماوند وقف شده است.

این موضوع باعث شده همچنان نگرانی‌ها درباره وقف این کوه پابرجا باشد. برهمین اساس کارزار مردمی بزرگی به راه افتاده که خواستار توقف این واگذاری است. برگزارکنندگان این کارزار از مسئولان سه‌قوه خواسته‌اند مانع وقف «نخستین و مهم‌ترین میراث ملی و طبیعی ایران» شوند.

امضاکنندگان این کارزار «با واگذارشدن هر بخشی از کوه دماوند شامل دامنه و قله آن و به هر اندازه و به هر سازمان و ارگانی به‌جز سازمان منابع طبیعی کشور» مخالفند و واگذاری این کوه به هر سازمان دیگری را «تجاوز به حریم این نماد ملی» دانسته‌اند.

در این کارزار که در آدرس (www.karzar.net/damavand) همچنان در حال جمع‌آوری امضاست در نهایت از سران سه قوه خواسته‌ شده به نگرانی مردم درباره این نماد مهم و ارزشمند ملی توجه ویژه شود.
 

 
 
 

کل نظرات : ۱۹
منتشر شده : ۱۹
در صف انتظار : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
 
 
رحمت اله اسماعیلی
طبیعت مطعلق به همهاست نه اشخاص به خصوصی مگر طبیعت امام زاده است
با واگذاری این اثر ملی مخالفم
حسین امام جمعه
سلام وبا عرض ادب واحترام واگذاری قله دماوند به ارگانهای مختلف مخالف شرع مقدس اسلام است. قله دماوند جزو مشاعات کل مردم ایران است. وتمام ملت ایران از آن سهم میبرند. بنا براین آیا در قسمت مشاعات حتی اگر یک نفر ایرانی راضی نباشد. ودیگران بخواهند آنرا غصب کنند.تجاوز بحریم دیگران تلقی میشود .ضمنا قله دماوند استوره ثبت ملی است وخجالت آوراست که چنین اقدامی صورت پذیرد.
اعظم جعفری
موافقم
کاتوزیان
لابد جنابعالی ذینفع هستید که از واگذاری میراث فرهنگی کشور به فرد یا دستگاه یا نهادی دفاع میکنید شرم آور است
ایرون صاحب داره هرکه از این خطا ها مرتکب بشه سزا وار تنبیه اخلاقی جمعی در همان مکان است گفتیم تا بدانند!!!!!
کلثوم برجلو
واگذاری منابع کشورممنوع
مهندس بیژن نجاری
سلام وقت یاهردخل تصرفی وبرندوظاهرمائ ایران برحقوق به منابع طبیعی ایران وکالت مستضعف ممنونع است وغیرکارخدایی و الهی و شرعی مطلق است و هرکسی دراین راه بمیردشهیدغیرت است
کوه دماوند برای همه مردم ایران است
فروشی نیست که بین خودتان تقسیم کنید
کیش را فروختید
خلیج فارس را فروختید
دماوند را نفروشید
م گ دشتی
با واگذاری به اوقاف مخالفم
پ گ
با واگذاری مخاافم
ایران فروشی نیست
رضا
آقایون برای خوابوندن صدای مردم چهار نفر مترسک رو‌بردن‌رینه تا بگن دماوند از وقف در اومده.
یک یال رو که از لحاظ مالی برای اوقاف سودی نداره زدن به نام منابع طبیعی ولی معدن و‌مراتعی که ایشان ازش درآمد دارن همچنان در دست اوقافه.
دوستان بدونید سایر نقاط دماوند از ارتفاع ۲۲۰۰ متر در اختیار منابع طبیعی هستش. اما این یال خارج شده از دست منابع طبیعی در ارتفاع بالای ۴۰۰۰ متری قرار داره!
و مراتع اوقاف بین ۲۲۰۰ تا ۴۰۰۰ متر هست که ارزش بالای درآمدی براشون داره و عمرا حاضر به باز‌س دهیش نیستن!
علی اصغر
سلام باواگذاری مخالفم .فکر کنم زمینهای بچاپ بچاپ ‌تمام شده
هیچ نهادی حق نداره واگذار کنه
طبیعت مال همه مردم ایران زمین عزیزمون هست
کاتوزیان
با سلام واگذاری قله دماوند به هر فرد یا ارگانی مخالف شرع مقدس اسلام و مخالف قانون است. قله دماوند جزو مشاعات کل مردم ایران است. وتمام ملت ایران از آن سهم میبرند. لذا در مشاعات حتی اگر یک نفر ایرانی راضی نباشد. ودیگران بخواهند آنرا غصب کنند.تجاوز بحریم دیگران تلقی میشود و نیز نقض قانون است . از طرفی قله دماوند اسطوره ثبت ملی است وخجالت آوراست که چنین اقدامی صورت پذیرد.
کاتوزیان
با سلام قله دماوند میراث فرهنگی ایران است که باید در یونسکو ثبت شود این میراث متعلق به تمام مردم ایران است و هیچیک از مسئولین حق واگذاری این میراث فرهنگی را به نهاد یا دستگاه یا فردی واگذار کنند ندارند بشدت با واگذاری این میراث که متعلق به تمام ایرانیان است مخالف هستم با احترام
رزماری کاتوزیان
با سلام از واگذاری هر بخش قله دماوند به هر نهاد ، دستگاه و ارگان دولتی یا خصوصی بشدت مخالفم دماوند میراث فرهنگی ایران و متعلق به همه ایرانیان است هرگونه دخل و تصرف در این میراث غیر قانونی و غیر شرعی است
منیژه جزپناهی
این استوار سترگ جای دیو و دد نیست. لطف خدادادی در سرزمین ماست. آزاده وباشکوه دامن چین دار مام میهن است..مخالف هردخل وتصرف وتعرض به آن هستم