8 قابلیت iOS14 که باید در اندروید گنجانده شود

جمعه ۲۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰ | کد مطلب: ۲۸۶۹۷
8 قابلیت iOS14 که باید در اندروید گنجانده شود
قابلیت‌های مشترک بین iOS 14 و اندروید 11 زیاد هستند اما در اینجا به برخی از امکانات پرداخته شده است در iOS 14 وجود دارد که بهتر است در آینده در نسخه‌های جدید اندروید گنجانده شود.
اسکان نيوز: قابلیت‌های مشترک بین iOS 14 و اندروید 11 زیاد هستند اما در اینجا به برخی از امکانات پرداخته شده است در iOS 14 وجود دارد که بهتر است در آینده در نسخه‌های جدید اندروید گنجانده شود.
 
به گزارش neowin، اپل و گوگل به‌تازگی از جدیدترین نسخه سیستم‌عامل موبایل خود رونمایی کرده‌اند. بسیاری از قابلیت‌های موجود در هر دو سیستم‌عامل شبیه به هم است اما برخی از این ویژگی‌های کاربردی در iOS 14 وجود دارد که در اندروید 11 دیده نمی‌شود.

در زیر فهرستی از ویژگی‌های iOS 14 که در اندروید 11 دیده نمی‌شود آورده شده است:


دسته ویجت‌ها
 
کاربران iOS 14 با استفاده از این قابلیت می‌توانند ویجت‌ها را روی یکدیگر قرار بدهند و در صورت نیاز از هرکدام از آن‌ها استفاده کرده و اطلاعات درج‌شده در آن‌ها را به‌صورت سریع مشاهده کنند. به‌این‌ترتیب آن‌ها چند ویجت را تنها در فضا یک ویجت قرار می‌دهند


جستجوی کلی
 
شما از طریق قابلیت جستجوی کلی موجود در iOS 14 می‌توانید از بین نرم‌افزارها، مخاطبان، موسیقی‌ها، وب و... به جستجوی عبارت‌ها یا فایل‌های موردنظر خود بپردازید. این قابلیت در اندروید دیده نمی‌شود.


کلید خودروی دیجیتال
 
کاربران می‌توانند از آیفون مجهز به iOS 14 برای باز کردن قفل خودروی بی ام و خود استفاده کنند. به‌این‌ترتیب تنها با نزدیک کردن دستگاه به خودرو می‌تواند به‌صورت خودکار بی ام و را قفل‌گشایی کرد. چنین ویژگی منحصربه‌فردی هنوز در دستگاه‌های مجهز به اندروید دیده نشده است.


تغییر سایز حالت تصویر در تصویر
 
حالت تصویر در تصویر و نمایش ویدیو به هنگام استفاده از نرم‌افزارهای دیگر برای مدت‌ها در اندروید وجود داشت و هم‌اکنون با یک به‌روزرسانی جالب برای iOS 14 عرضه‌شده است. کاربران ازاین‌پس می‌توانند اندازه پنجره حالت تصویر در تصویر را به میزان دلخواه خود تغییر بدهند.


امکان ارسال پیام‌های صوتی
 
می‌توان از سیری برای ارسال پیام صوتی در نرم‌افزار پیام‌رسان و سایر نرم‌افزارهای سوم شخص از قبیل واتس‌اپ و تلگرام استفاده کرد. این قابلیت در دستیار هوشمند صوتی گوگل وجود ندارد و کاربران اندروید تنها با باز کردن نرم‌افزار یادشده و روش سنتی می‌توانند به ارسال پیام صوتی بپردازند.


کروم متمرکز بر امنیت
 
کاربران سافاری ازاین‌پس می‌توانند در بخش امنیت مرورگر خود وب‌سایت‌هایی که به ردیابی هیستوری کاربران می‌پردازند و از جانب سافاری بلاک شده‌اند را مشاهده کنند. بااین‌حال ازآنجایی‌که بخش عظیمی از درآمد گوگل بر پایه تبلیغات است پس نمی‌توان انتظار داشت که امکان مسدودسازی ردیاب‌های عادات مرور وب افراد در این مرورگر نیز مسدود شود.منشن ها و پاسخ‌های درون‌خطی
 
اندروید باوجود نرم‌افزارهای بسیار زیاد سوم شخص هنوز زمینه پیام‌رسانی از iOS 14 عقب است. این قابلیت جدید که برای iMessage عرضه‌شده است هنوز در هیچ‌یک از پیام‌رسان‌های اندروید دیده نمی‌شود.


دسترسی به موقعیت مکانی تقریبی
 
همان‌طور که گفته شد تمرکز اصلی اپل همیشه روی امنیت کاربر بوده است و این کمپانی در این راستا در iOS 14 امکانی را فراهم آورده است که کاربر بتواند به‌جای موقعیت مکانی دقیق خود، موقعیت مکانی تقریبی‌اش را با نرم‌افزارهای سوم شخص به اشتراک بگذارد. این قابلیت در اندروید وجود ندارد.
مرجع: ایتنا