تاکید بر برخورد جدی با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در ایلام

جمعه ۲۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۳ | کد مطلب: ۲۸۶۸۸
تاکید بر برخورد جدی با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در ایلام
عبدالمالک شنبه‌زاده بر برخورد جدی با حفاری و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در این شهرستان تاکید کرد.
اسکان نيوز- میراث فرهنگی:  عبدالمالک شنبه‌زاده، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان ایلام در نشست مشترک با مظاهر عادل‌نیا، ریس دادگستری شهرستان دره‌شهر گفت: در راستا برخورد جدی با ساخت‌وسازها و حفاری‌های غیرمجاز برای حفاظت و پاسداری از آثار میراث‌فرهنگی در چارچوب قوانین موجود همکاری ویژه دادگستری شهرستان دره‌شهر را خواستاریم.

او افزود: اهمیت آثار فرهنگی برای همه محرز است، زیرا یکی از نشانه‌های هویت هر ملت است. میراث تمدن هر دیار، در حکم دریچه‌هایی است که به سوی روحیات و خلق خوی و آداب و رسوم ساکنین آن دیار باز می‌شود.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی ایلام تصریح کرد: شناختن و شناساندن آثار تمدن چهرهای تابناک هر نقطه به حکم وظیفه بر همگان واجب است، برای همین است که تمام ملت‌ها قوانین و مقررات خاصی دارند حتی در زمینه‌های بین‌المللی، زیرا مجازات سنگینی برای کسانی است که آثار میراث‌فرهنگی را تخریب کنند.

در این نشست رئیس دادگستری شهرستان دره‌شهر اظهار کرد: در پاسداری از مواریث فرهنگی خلا قانونی وجود ندارد، در این زمینه کاملا قانونی و به صورت شفاف عمل می کنیم.

عادل‌نیا تصریح کرد: در بسیاری موارد نیز به استناد قانون، مجازات‌های سنگین برای مجرمین علیه میراث‌فرهنگی اعمال شده است، که خوشبختانه با اعمال این مجازات‌ها اکنون شاهد تخریب کمتر آثار تاریخی نسبت به سالیان گذشته هستیم.

ایلنا نوشت، او ادامه داد: این نهاد در برخورد با متخلفان و مجرمان علیه میراث‌فرهنگی شهرستان آماده همکاری با اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی است.