بازداشت 4 نفر از کارگران معترض هفت‌تپه توسط پلیس امنیت شوش

چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۱ | کد مطلب: ۲۸۶۶۳
بازداشت 4 نفر از کارگران معترض هفت‌تپه توسط پلیس امنیت شوش
اعتراضات کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در حالی به سی‌امین روز خود رسید که تعدادی از کارگران معترض پس از پایان اعتصاب امروز، توسط پلیس امنیت شهرستان شوش بازداشت شدند.
اسکان نيوز: فرزانه زیلابی، وکیل کارگران هفت‌تپه با تائید این خبر گفته: موکلین من، آقایان، مسلم چشمه‌خاور، یوسف بهمنی، ابراهیم عباسی و محمد خنیفر، ساعت 11 صبح امروز توسط پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان شوش دستگیر شدند.

محمد خنیفر و یوسف بهمنی در حالی که به ویروس کرونا مبتلا بوده  و دوران نقاهت خود را سپری می‌کردند، بازداشت شده‌اند و این مسئله در این شرایط، مطابق با قانون، منطق، شرع  و اخلاق نیست.

همچنین، محمدرضا دبیریان، یکی دیگر از کارگران شرکت نیز که پیش از این، قرار جلب به دادرسی وی به عناوین اتهامی توهین به مقامات، نشر اکاذیب و افتراء از سوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش صادر شده بود در شعبه 101 دادگاه‌های کیفری‌دو شهرستان شوش برای عناوین اتهامی اول تا سوم به ترتیب به 222 ضربه شلاق تعزیری محکوم شده است.

 این حکم در شرایطی صادر شد که این کارگر مبتلا نیز به کرونا مبتلا بوده و با ارسال لایحه به پیوست نتیجه آزمایش، تقاضای تجدید وقت رسیدگی را کرده است.

این محکومیت در جلسه‌ای  غیرقانونی صورت گرفته که این کارگر به علت ابتلا به کرونا حاضر نبوده و امکان تفهیم اتهام به وی و اساسا، امکان دفاع متهم از خود نیز وجود نداشته است.

به هر ترتیب، متاسفانه چهار کارگر بازداشتی امروز، پس از دستگیری توسط پلیس امنیت و اطلاعات شهرستان شوش به زندان دزفول منتقل شده‌اند و نگرانی‌های زیادی از جهت ابتلای دو تن از کارگران به کرونا وجود دارد.