تعطیلی دوباره موزه‌های تهران به‌خاطر کرونا

سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷ | کد مطلب: ۲۸۶۳۶
تعطیلی دوباره موزه‌های تهران به‌خاطر کرونا
طبق اعلام استاندار تهران، موزه‌های تهران به‌خاطر شیوع کرونا دوباره تعطیل می‌شوند. فعلا موزه‌ها به مدت یک هفته تعطیل هستند.
اسکان نيوز: انوشیروان محسنی‌بندپی  استاندار تهران از تعطیلی فعالیت برخی مشاغل در شهر تهران برای مدت یک هفته آینده، به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا خبر داد و گفت: پس از بررسی‌های علمی و کارشناسی‌ای که در ستاد مدیریت و مبارزه با کرونا در استان تهران انجام و به تائید کمیته انتظامی و امنیتی ستاد مبارزه با کرونا در سطح ملی رسیده، تصمیماتی مبنی بر توقف فعالیت برخی مشاغل در شهر تهران گرفته شده است.

او در اعلام لیست بیش از ۲۵ ردیفه خود، موزه‌ها و باغ موزه‌ها را نیز قرار داد و بر این اساس طبق آن‌چه که در طول چند ماه گذشته به طور مداوم از سوی متولیانِ وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری اعلام شده که «فعالیت موزه‌ها در دوران کرونا با تصمیم ستاد مبارزه با کرونا در هر استان ادامه‌دار خواهد بود» بنابراین  موزه‌های زیر نظر وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و موزه‌های خصوصی در سطح شهر تهران در طول یک هفته آینده تعطیل خواهد بود.

این در حالی است که بعد از اعلام شب گذشته‌ استاندار تهران، هنوز هیچ تصمیم یا واکنشی از سوی مسئولان میراث فرهنگی و موزه‌ها در وزارتخانه و اداره کل میراث فرهنگی استان تهران اعلام نشده است.

ایسنا نوشت، تا لحظه ارسال این خبر محمدرضا کارگر، مدیر اداره کل موزه‌ها؛ پرهام جانفشان، مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران  در مورد تصمیم این وزارتخانه، مبنی بر اعلامِ ستاد کرونا چیزی نگفته‌اند.