رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر همدان:

تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها انجام شده

شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۳ | کد مطلب: ۲۸۵۵۶
تصویب الحاق سه روستا به شهر همدان مغایر با قانون شوراها انجام شده
بخش های مهم خبر
  • رئیس کمیسیون نظارت بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان از مخالفت نمایندگان مردم از الحاق سه روستا به شهر همدان خبر داد.
اسکان نيوز: سیدمسعود عسگریان، رئیس کمیسیون نظارت بازرسی و امور اداری شورای اسلامی شهر همدان گفت: الحاق روستاهای قاسم آباد، علی آباد و حسن آباد برخلاف بند ۳۴ ماده ۸۰ قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و اصول هفتم و یکصد و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرفته است.

عسگریان‌ اضافه کرد: شورای شهر همدان الحاق سه روستا را به لحاظ عدم ارائه پیوست ‌های به مباحث فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و نیز به منظور جلوگیری از توسعه و گسترش حاشیه‌نشینی در شهر همدان و ساماندهی بافت‌های حاشیه‌ای نامناسب موجود مصوب نکرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، وی همچنین به مخالفت اعضا شوراها و دهیاران سه روستا اشاره  و اظهار کرد: از طرفی اعضا شورای اسلامی روستاهای مذکور نیز به دلیل ارتقا سطح زندگی روستاییان و کشاورزان، توسعه پایدار روستاها و مناطق کشاورزی، رفع فقر؛ تقویت زیرساخت‌های مناسب تولید، تنوع بخشی، گسترش فعالیت‌های مکمل و اقتصادی به ویژه صنایع تبدیلی و روستایی و خدماتی نوین با این الحاق مخالف بوده و هستند.

رئیس کمیسیون نظارت بازرسی و اداری شورای شهر همدان با بیان این‌که اخیرا نیز نمایندگان مردم شهرستان‌های همدان و  فامنین در مجلس شورای اسلامی مخالفت خود را با الحاق این سه روستا به طور مکتوب اعلام  کرده‌اند، یادآور شد: امیدواریم هرچه سریع‌تر الحاق این سه روستا که بر خلاف خواسته مردم بوده و پیامدهای منفی زیادی  از جمله بروز زمینه توسعه حاشیه نشینی و تحمیل هزینه‌های گزاف بر مدیریت شهری و روستاییان ساکن در این روستاها را در پی دارد، به دلیل نداشتن زیرساخت‌های مناسب شهری از سوی مراجع ذیربط لغو شود.