ماشین سازی تبریز به شستا واگذار شد

جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴ | کد مطلب: ۲۸۵۵۲
ماشین سازی تبریز به شستا واگذار شد
مدیرعامل ماشین‌سازی تبریز از واگذاری این کارخانه و هشت مجموعه دولتی دیگر به وزارت کار خبر داد.
به گزارش اسکان نيوز، ناصر فرج‌زاده گفته که واگذاری این مالکیت‌ها به سازمان تامین اجتماعی (شستا)، به ازای طلب ۳۲هزار میلیارد تومانی وزارت کار از دولت صورت گرفته است.

 فرج‌زاده گفته که «این واگذاری‌ها در راستای اجرای طرح همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان انجام شده و مصوبه هیات وزیران است.»

روز گذشته، پیشنهاد مشترک وزارت‌خانه‌های کار و امور اقتصادی و دارایی برای واگذاری بخشی از سهام دولت در ۹ شرکت مهم به سازمان تامین اجتماعی در هیات دولت تصویب شد.

قابل ذکر است بر اساس این مصوبه هیئت دولت، بخشی از سهام دولت در شرکت‌های دخانیات ایران، آلومینیوم جنوب، پتروشیمی دماوند، تولید تجهیزات سنگین (هپکو)، پالایشگاه نفت امام خمینی شازند، آلومینیای جاجرم، شرکت توسعه گردشگری، طلای زرشوران و ماشین‌سازی تبریز به سازمان تامین اجتماعی واگذار شد و این سازمان متعهد است با اتکاء به این منابع جدید ظرف مدت کوتاهی طی ماههای آتی نسبت به اجرای طرح همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اقدام فوری به عمل آورد.

کارخانه ماشین سازی تبریز با بیش از ۵۰ سال قدمت یکی از بزرگترین کارخانه‌های شهر تبریز است که در یک دهه اخیر به دلیل واگذاری های غیراصولی به افراد غیراهل با مشکلات اساسی در مدیریت و تولید مواجه شده و بخش بزرگی از نیروی انسانی آن بیکار شده بود.

در سال ۹۷، سازمان خصوصی سازی این گروه صنعتی را به مبلغ ۶۸۸ میلیون تومان به قربان‌علی فرخ‌زاد واگذار کرد. یک ماه بعد از این واگذاری، مالک جدید، پانصد میلیون دلار ارز دولتی از بانک ملی وام گرفت و همه را در بازار آزاد فروخت. او هم اینک در زندان به سر می‌برد.