سرعت باد و پیشروی آتش جنگل، اینبار در "فهلیان" قربانی گرفت

پنجمین شهید زاگرس، تنها فرزند خانواده‌ای از نورآباد ممسنی/ لزوم توجه به قربانیان برای قرار گرفتن در لیست شهدا

يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۲ | کد مطلب: ۲۸۴۶۴
پنجمین شهید زاگرس، تنها فرزند خانواده‌ای از نورآباد ممسنی/ لزوم توجه به قربانیان برای قرار گرفتن در لیست شهدا
به گزارش اسکان نيوز، باز هم آتش بی تدبیری مسوولان در زاگرس جان هموطن دیگری را گرفت؛ این پنجمین قربانی طی یکماه اخیر است که با دست های خالی در راه حفاظت از جنگل های کشور جان سپرده است.

محمدجواد مختاری از ساکنان روستای "نورآباد ممسنی" که در عملیات اطفای حریق جنگل های "فهلیان" دچار 85 درصد سوختگی شده بود در بیمارستانی در شهر شیراز جان داد.

او بارها در عملیات اطفای حریق جنگل های پیرامون محل زندگیش شرکت کرده بود؛ و اینبار به دلیل بالا بودن سرعت باد و سرعت پیشروی آتش، نتوانست از آتش فرار کرده و جان سالم به در ببرد.

او تنها فرزند یک خانواده است که پیش از این دو فرزند خود را در تصادف از دست داده اند. و بر همین اساس نیازمند توجه جدی دولت و مسوولان برای  قرار گرفتن در لیست شهدا است.

سال گذشته در همین منطقه دو نفر در آتش سوزی های جنگلی جان خود را از دست دادند؛ با این همه نه امکانات جدیدی برای سال جدید در نظر گرفته شد و نه برنامه ای مدون برای مقابله با تکرار نشدن حادثه از سوی متولیان ارائه شد.

این چهارمین قربانی  در یکماه اخیر است که آتش سوزی جنگل های زاگرس گرفته است. پیش از این البرز زراعی در آتش سوزی خاییز، مختار خندانی، بلال امینی و یاسین کریمی در آتش سوزی "منطقه حفاظت شده "بوزین و مره خیل" جان خود را در عملیات اطفای آتش با دست های خالی از دست دادند.

کل نظرات : ۱
منتشر شده : ۰
در صف انتظار : ۰
غیر قابل انتشار : ۱