قصه دزدی موزه مردم شناسی و دستگیری سارق چیست؟

پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹ | کد مطلب: ۲۸۴۰۸
قصه  دزدی موزه مردم شناسی و دستگیری سارق چیست؟
اسکان نيوز:  دزدی از موزه مردم‌شناسی سرا کاظمی مربوط به یک ماه پیش بوده و در حال حاضر نه تنها دزد دستگیر شده است بلکه تمام اموال دزدی در اداره آگاهی نگهدای می‌شود.

خالی بودن ویترین‌های موزه مردم‌شناسی در سرا کاظمی که تا مدتی قبل به عنوان دفتر مدیریت بافت تاریخی منطقه ۱۲ تهران در محله امامزاده یحیی استفاده می‌شد و سرقت آثار این موزه اخیرا مورد توجه قرار گرفته است. در همین ارتباط شهیدی‌زاده، مسئول ستاد گردشگری شهرداری منطقه۱۲ تهران با اشاره به آن‌که این سرقت حدود یک ماه پیش آن هم از بخش اداری موزه مردم‌شناسی اتفاق افتاده‌است در این خصوص گفت: سارق موفق شده بود بخشی از لوازم اداری و تعدادی از آثار داخل ویترین‌ها را بدزدد. در میان اموال سرقتی گوشی، مانیتور، پولی که درون میز مسئول کتابخانه بود، چند قاشق و چنگال و چند دوربین قدیمی وجود داشت. این دوربین‌ها ارزش زیادی نداشت اما قدیمی بود. سارق بعد از دو روز دستگیر و پرونده بسته شده است. درحال حاضر هم تمامی اموال در اختیار آگاهی است و به ما تحویل داده نشده.

ایلنا نوشت، او ادامه داد: این موزه دو شیفت نگهبان دارد و سارق از روی دیوار وارد مجموعه شده بود و به دلیل بزرگی مجموعه توانسته بود کار خود را انجام دهد. این دزدی مانند سایر دزدی‌هایی که به خانه‌ها می‌شود انجام شده است و با توجه به آنکه دوربین‌های مدار بسته در موزه فعال بود، توانستیم چهره سارق را شناسایی کنیم و با توجه به سابقه دار بودن، دستگیر شد.