نبود امکانات و بی‌توجهی مسوولان در تامین بودجه حادثه آفرید

شهادت دو تن از نیروهای داوطلب اطفای آتش جنگل های زاگرس

يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۲ | کد مطلب: ۲۸۳۵۲
شهادت دو تن از نیروهای داوطلب اطفای آتش جنگل های زاگرس
به گزارش اسکان نيوز، مختار خندانی نوسود، موسس و سخنگوی "انجمن محیط زیستی ژیوای" و بلال امینی، نیروی داوطلب امروز در مقابله با آتشی که دامن زاگرس را در منطقه "بوزین" و "مره‌خیل" گرفته، جان‌باخته‌اند.

وزش بادهای شدید و همچنین نبود امکانات لازم برای مقابله با آتش در این مناطق کوهستانی صعب العبور باعث گسترش آتش و از دست رفتن بلوط ها و همچنین شهادت 2 تن و زخمی شدن حداقل 2 نفر دیگر به نام های سوران محمودی و یاسین کرمی  شده است.

این سومین کشته در راه حفاظت از جنگل های زاگرس طی هفته های اخیر است و هفته گذشته، البرز زارعی، کوهنورد گچسارانی حامی محیط زیست نیز پس از تحمل هفته های پرمشقت در بیمارستان، جان خود را از دست داد.

حادثه فوق در حالی رخ می دهد که هنوز هم مسوولان سازمان های متولی، با اظهارنظرهای غیرمسوولانه و غیرفنی، از خود و سازمان تحت مدیریت خود سلب مسوولیت کرده و بار سنگین مقابله با آتش را از دوش خود برداشته اند.

بلوط های منطقه "بوزین" و "مره‌خیل" نزدیک به چهار روز است که با آتش دست وپنجه نرم می کنند و چشم براه یاری "ناوگان هوایی آتش" هستند؛ اما تنها دست های خالی جوانان داوطلب و کنشگران محیط زیست منطقه به یاری شان شتافته است.

منطقه مذکور همان نقطه ای است که سال های گذشته 3 تن از نیروهای کنشگر محیط زیست در حین شرکت در عملیات اطفای حریق، زنده زنده در آتش سوختند.