T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?>T_BLOCK_SECTION_CHILD_PODCAST}']['prms']['section_id'] = 'dynamic_section'; ?> آتش‌سوزی در چهار هکتار باغ و گندمزار شیروان - اسکان نيوز

آتش‌سوزی در چهار هکتار باغ و گندمزار شیروان

سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۹ | کد مطلب: ۲۸۲۴۱
آتش‌سوزی در چهار هکتار باغ و گندمزار شیروان
اسکان نيوز: حسین قربانی، معاون سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیروان با اعلام این‌که از این میزان سطح خسارت دیده، سه هکتار گندمزار و یک هکتار باغ پسته بوده، گفت:  چهار نفر از نیروهای سازمان به همراه یک دستگاه خودروی سنگین برای خاموش کردن آتش به محل حادثه اعزام و پس از یک ساعت موفق به مهار آن شدند.

قربانی با بیان این‌که این حادثه تلفات جانی نداشته است افزود: علت این حادثه بی احتیاطی و خطا انسانی بوده است که مردم روستا مشارکت خوبی در خاموش کردن آتش داشتند.

تنسوان با ۳۵۳ نفر جمعیت در هفت کیلومتری جنوب شهر شیروان واقع است.

پیشتر، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی هم گفته بود که بر اساس آخرین اطلاعاتی جمع‌آوری شده از پهنه‌بندی عرصه‌های طبیعی، ۲۹ درصد از گستره استان در ریسک پر خطر آتش‌سوزی قرار دارد.

گستره شهرستان شیروان ۴۰۰ هزار هکتار است که ۲۹۰ هزار هکتار آن به صورت منابع طبیعی تجدید شونده و ۱۱۰ هزار هکتار جزو اراضی مستثنیات قانونی شخصی شامل زمین‌های زراعی، باغ‌ها، جاده‌ها و محوطه‌های روستا و شهرها است.

ایرنا نوشت، شهر ۸۵ هزار نفری شیروان دارای سه ایستگاه آتش نشانی و ۵۲ نفر نیروی آتش نشان است.