آتش جنگل های ایران قربانی گرفت

البرز برای زاگرس خاکستر شد

جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۲ | کد مطلب: ۲۸۱۶۲
البرز برای زاگرس خاکستر شد
به گزارش اسکان نيوز، البرز زارعی، کوهنورد گچسارانی که در عملیات اطفای حریق "کوه خامی و دیل" دچار سوختگی شدید شده بود، ساعتی پیش در بیمارستان "سوانح سوختگی اصفهان" به شهادت رسید.

این اتفاق هنگامی رخ داد که البرز و همراهانش که برای نجات بلوط های زاگرس در حال جدال با آتش بودند، در محاصره آتش قرار گرفتند. البرز از صخره بالا می رود، اما همان وقت سقوط کرده و در دل آتش می افتد و به شدت دچار سوختگی می‌شود.

پس از آن، چند روز در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج، بستری می شود و سپس با پیگیری استاندار کهگیلویه و بویراحمد، به بیمارستان "سوانح و سوختگی اصفهان" انتقال می یابد.

 تلاش ها برای نجات البرز به نتیجه نرسید و او پس از چند روز  که اوقات پر درد و رنجی را تجربه کرد امروز حوالی ظهر جانش را از دست داد.

 حالا فعالان محیط زیست و همچنین برخی مسوولان استان، در تلاش هستند تا نام این کوهنورد سبزاندیش که جان خود را در راه دفاع از طبیعت میهن و سرزمین فدا کرد و در حین خدمت به جنگل و انفال عمومی از دنیا رفت به عنوان "شهید" ثبت شود.۱ | نظر
 
 
کشمیری خراسان شمالی
سرکارخانم موسوی عزیز
اولا اندیشه و تلاش شما و همکارانتان برای انعکاس این رخداد مصیبت بار قابل تقدیر است.
ثانیا بنظر میرسد، تحقق این خواسته ی برحق، مستلزم یک حرکت عمومی است که البته نقش آفرینی شورای محترم هماهنگی شبکه تشکلهای محیط زیست و منابع طبیعی، آنهم دراسرع وقت، ازجایگاه ویژه ای برخوردار است