تکذیب خبر دستگیری یا آزادی عاملان آتش‌سوزی خائیز

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۰ | کد مطلب: ۲۷۹۵۴
تکذیب خبر دستگیری یا آزادی عاملان آتش‌سوزی خائیز
اسکان نيوز: عبدالله سعادتیان، دادستان عمومی و انقلاب کهگیلویه ضمن اشاره به این‌که  آتش‌سوزی از حوزه قضایی بهبهان در استان خوزستان آغاز و وارد حوزه شهرستان کهگیلویه شد، اظهار کرد:  بخش جنوبی کوه خائیز اگرچه در شهرستان بهبهان است اما اقدامات قضایی برای پیگیری تخلفات در حوزه منابع طبیعی  را اداره کل منابع طبیعی استان در حوزه قضایی بهبهان انجام می دهد.

 وی با اشاره به خبر رسانه‌ها درباره دستگیری ۲ متهم و آزادسازی آنها با قرار وثیقه اضافه کرد: این موضوع با دادستان شهرستان بهبهان پیگیری شد.

سعادتیان افزود: به گفته مسئولان قضائی بهبهان شایعه دستگیری اعضای دو خانواده صحت ندارد  و با دستور قضایی به مرجع انتظامی، آن خانواده ها در مرجع انتظامی حاضر و  هرگونه درگیری بین خودشان را تکذیب کردند.

وی اظهار کرد: به گفته دادستان بهبهان هر موقع که  منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد دلیل قانع کننده و مستنداتی در این رابطه داشته باشند اقدام می شود.

براساس ارزیابی‌های صورت گرفته  افزون بر یکصد هکتار از جنگل های و مراتع در منطقه حفاظت شده خاییز طعمه حریق شده است.

ایرنا نوشت، منطقه حفاظت شده خائیز با مساحتی بیش از ۳۳ هزار هکتار در سال ۱۳۷۷ به عنوان منطقه حفاظت شده ثبت شد. این منطقه در فاصله ۱۵ کیلومتری بهبهان است و در حوزه جغرافیایی استان های خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد قرار دارد.