عاملان قطع غیرمجاز درختان در تالاب قره قشلاق بناب دستگیر شدند

پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۶ | کد مطلب: ۲۷۶۷۴
عاملان قطع غیرمجاز درختان در تالاب قره قشلاق بناب دستگیر شدند
اسکان نيوز:صیاد لطفی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بناب  گفت: با توجه به این‌که افرادی ناشناس در هنگام شب خصوصا بین ساعات دو الی پنج بامداد اقدام به قطع اشجار به‌ویژه درختان گز در تالاب قره قشلاق می‌کردند، از این رو موضوع در دستور کار یگان حفاظت این اداره قرار گرفت و با اجرای گشت‌های شبانه موفق شدند تعداد شش نفر از این عاملان را در حین قطع و انتقال درختان در داخل تالاب شناسایی و دستگیر کنند که پرونده آن‌ها جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.

وی افزود: جریمه ضرر و زیان قطع غیرمجاز هر اصله درخت گز در تالاب قره قشلاق 30 میلیون ریال است، از این رو عاملان قطع غیرمجاز اشجار در صورت تخلف مبلغ 30 میلیون ریال به ازای هر اصله درخت خواهند پرداخت.

لطفی تاکید کرد: تالاب قره قشلاق بناب با 22 هزار هکتار بزرگترین تالاب اقماری دریاچه ارومیه بوده و درختان گز موجود در این تالاب مانند سپری شهر بناب را از گزند ریزگردهای دریاچه ارومیه حفاظت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی، لطفی یادآور شد: از عموم جوامع محلی درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه قطع اشجار در منطقه حفاظت شده قره قشلاق مراتب را به‌صورت شبانه‌روزی به شماره تلفن 37744378 اطلاع دهند.