آیا سردرباغ ملی و میدان مشق برای مردم بازگشایی می‌شود؟

پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۵ | کد مطلب: ۲۷۶۷۲
آیا سردرباغ ملی و میدان مشق برای مردم بازگشایی می‌شود؟
بخش های مهم خبر
  • با وجود آن‌که شهرداری تهران میلیاردها تومان پول برای بازسازی و بازپیرایی محوطه سر در باغ ملی و میدان مشق هزینه کرده اما با این بهانه که ساختمان وزارت امور خارجه و تعدادی دیگر از ساختمان دولتی در این محدوده قرار دارد، بازدید عموم به صورت ۲۴ ساعته ممکن نیست و مردم تنها در ساعات اداری می‌توانند از این مجموعه بازدید کنند. شهردار منطقه ۱۲ معتقد است که با انتقال ساختمان‌های وزارت امور خارجه به مکان دیگر، حساسیت‌های امنیتی کم شده است و مشکل حل خواهد شد.
اسکان نيوز: علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه ۱۲ از امکان بازدید مردم در ساعات اداری از محدوده میدان مشق و سردر باغ ملی خبر داد.

سعادتی در پاسخ به این سئوال که چند سال قبل شهرداری تهران با صرف هزینه‌های میلیاردی نسبت به اصلاح میدان مشق اقدام کرده اما چرا حالا شهروندان نمی‌توانند از آن در ساعات مختلف  استفاده کنند؟ اظهارکرد: ساختمان‌های وزارت امور خارجه در محدوده میدان مشق قرار دارد و پس از حوادث مجلس، شورای امنیت کشورسطح امنیتی را در محدوده این وزارتخانه افزایش داده و مقررات سختگیرانه شده است.

سعادتی با بیان اینکه البته همکاری خوبی میان شهرداری و مجموعه‌های مستقر در میدان مشق صورت گرفته است، گفت: دانشگاه هنر، پست، بانک سپه،وزارت امور خارجه و... در این میدان مستقر هستند که انصافا همراهی خوبی با شهرداری دارند بگونه‌ای که در پاییز ماه «رویداد پاییز برگ» برگزار شد و برنامه‌های متنوعی برای  نوروز و ماه رمضان داشتیم که به دلیل شیوع کرونا و پرهیز از برگزاری اجتماعات لغو شد.

ایسنا نوشت، شهردار منطقه ۱۲ با اشاره به تفاهم شهرداری و وزارت امورخارجه برای تبدیل میدان مشق به موزه، گفت: انصافا وزارت امورخارجه  علاقه‌مند به رفتارهای فرهنگی و هنری است و در حال انتقال و ساماندهی  بخش‌های اداری  هستند تا فضا برای انجام کارهای فرهنگی باز شود اما این مهم به مرور اتفاق خواهد افتاد و باید برای تبدیل شدن ساختمان‌های اطراف میدان مشق به موزه‌های مختلف کمی منتظر باشیم.