ارسال پرونده پلاسکو به کمیسیون ماده ١٠٠

شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۹ | کد مطلب: ۲۷۵۶۲
ارسال پرونده پلاسکو به کمیسیون ماده ١٠٠
اسکان نيوز: علی محمد سعادتی در مورد سرانجام ساخت پلاسکو با بیان اینکه براساس قانون هر ساختمانی که در شهر تهران ساخته می شود موظف به اخذ پروانه ساختمانی است که پیش نیاز این مهم بارگذاری نقشه های ساختمان در سامانه شهرسازی است تا پس از آن نقشه ها به تأیید مراجع مختلف برسد، گفت: ساختمان پلاسکو توسط شرکت ساختمانی معتبری که وابسته به بنیاد مستضعفان است، ساخته می شود، اما هنوز پروانه ساختمانی ندارد و حتی نقشه های ساختمانی آن نیز وارد سیستم شهرداری تهران نشده است

وی با بیان اینکه تا زمانی که نقشه‌ها بارگذاری نشود نمی‌توان نسبت به اخذ تاییدیه آتش نشانی و یا سازمان نظام مهندسی و ... اقدام کرد، گفت: در این مدت برخی صحبت از تلاش شهرداری برای دریافت عوارض می‌کنند، اما طبیعی است که وقتی نقشه های نهایی و کاربری‌های مدنظر توسط بنیاد ارائه نشود عملا امکانی برای تعیین عوارض دقیق وجود ندارد و این حرف ها عملا با هدف انحراف افکار عمومی منتشر می‌شود.
شهرداری منطقه 12 تهران این را هم گفت : اصرار ما برای اجرای قانون در پلاسکو این است که از وقوع حادثه ای دیگر در این ساختمان جلوگیری کنیم.

‌وی با اشاره به بی توجهی سازنده پلاسکو به ارائه نقشه های ساختمان گفت: با توجه به هشدار و درخواست های چندباره به مالکان پلاسکو در مورد لزوم اخذ پروانه ساختمانی و عدم اجرای بدون مجوز ساختمان و بی توجهی آنها به این مهم، سرانجام پرونده ساختمان پلاسکو به علت ساخت و ساز غیر مجاز به کمیسیون ماده ١٠٠ ارجاع شد تا نهادهای نظارتی در مورد این ساختمان تصمیم گیری کنند.
مرجع: ایسنا

کل نظرات : ۲
منتشر شده : ۱
در صف انتظار : ۰
غیر قابل انتشار : ۱
 
 
فلاح
در ایران همه چیز با قانون مرور زمان، جایگزینی بحران جدید، حساسیت زدایی و عادی سازی حل می شود. همانطور که قبلا در مورد ساختمان تجارت میدان فردوسی انجام و کم کم همه چیز به فراموشی سپرده شد. آیا اگر اشکال مراحل قانونی ثابت شود، اسکلت های فلزی موجود جمع خواهد شد؟ مطمئنم هستم که خیر.