جشنواره‌ای با نام یاشماق برای به‌روز رسانی لباس‌های بومی و محلی زنجان

شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶ | کد مطلب: ۲۷۴۰۹
جشنواره‌ای با نام یاشماق برای به‌روز رسانی لباس‌های بومی و محلی زنجان
اسکان نيوز: دبیر جشنواره یاشماق روز شنبه پیرامون این جشنواره به خبرنگاران گفت: این جشنواره شامل چندین بخش است و آثار ارسال شده در هر بخش در ۲ سطح «آماتور» برای افراد تازه‌کار و «حرفه‌ای» ویژه افراد حرفه‌ای، داوری می‌شود.

مریم علیگوزنجانی با بیان این‌که متقاضیان تا هشتم خردادماه امسال برای ارسال آثار به جشنواره یاشماق مهلت دارند، اظهار کرد: آثار ارسال شده  ۱۰ خرداد داوری می‌شود.

وی با بیان این‌که یکی از بخش‌های جشنواره طراحی و اجرا لباس، با الهام‌گیری از لباس‌های بومی و محلی استان زنجان است، افزود: بخش دیگر طراحی شال، روسری، لچک و یاشماق است که شرکت کنندگان این بخش علاوه بر طراحی‌های تازه می‌توانند تزئین جدیدی نیز روی پوشش‌های سر با الهام‌گیری از پوشش ایرانی و لباس‌های بومی و محلی زنجان ایجاد کنند.

علیگوزنجانی گفت: در بخش تصویرگری جشنواره نیز شرکت‌کنندگان به طراحی لباس‌های بروز بومی و محلی استان و ایرانی می‌پردازند که با توجه به شرایط جامعه، طراحی ماسک نیز به این بخش افزوده شده‌ است.

دبیر جشنواره یاشماق در استان زنجان اظهار کرد: این جشنواره یک بخش پژوهشی نیز دارد که در آن علاقه‌مندان می‌توانند آثار تحقیقی خود را در رابطه با لباس‌های بومی و محلی و به‌روزرسانی آن‌ها ارائه دهند. 

علیگوزنجانی خاطرنشان کرد: امسال نمایشگاه آثار جشنواره به صورت مجازی در اینستاگرام برای علاقه مندان نمایش داده می‌شود.

دبیر جشنواره یاشماق در استان زنجان گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند تصاویر آثار خود را به شماره واتس آپ ۰۹۰۳۰۶۴۸۸۷۲ ارسال کنند.
 
مرجع: ایرنا