مسیر دسترسی به کمپ کویری شهداد به‌خاطر طغیان رودخانه‌های فصلی مسدود شد

جمعه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۸ | کد مطلب: ۲۷۰۵۷
مسیر دسترسی به کمپ کویری شهداد به‌خاطر طغیان رودخانه‌های فصلی مسدود شد
اسکان نيوز- میراث فرهنگی: فریدون فعالی، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمان با اشاره به این‌که بارندگی‌های اخیر به زیرساخت‌های گردشگری بخش شهداد خسارت وارد کرده است، اظهار کرد: مسیر کمپ کویری و دریاچه لوت (شهداد) به دلیل این بارندگی‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی تا اطلاع ثانوی مسدود شده است.

 او با بیان این‌که مسیر دسترسی به کمپ کویری شهداد مسیر مستقیم جایگزین ندارد، افزود: از مردم درخواست می‌شود به دلیل نبود ایمنی لازم از توقف و تردد در مسیرهای مذکور جلوگیری کنند.

فعالی تصریح کرد: تعدادی از بناهای بخش شهداد همچون کاروانسرا شفیع آباد و کاروانسرا ده سیف نیز دچار آسیب‌های جزیی شده اند و نمای این بناهای نیاز به مرمت دارد.

او با بیان این‌که منطقه شهداد دارای ۳۴ اقامتگاه بوم گردی است که بیشتر آن‌ها با مصالح بومی راه‌اندازی شده‌اند، تصریح کرد: بارندگی‌های اخیر به این اقامتگاه‌ها خسارت وارد کرده است که باید مورد بهسازی قرار گیرند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان خاطرنشان کرد: بخش شهداد دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی است که هر گردشگری را به سوی خود سوق می‌دهد و امیدواریم پس از مهار ویروس کرونا میزبان گردشگران و علاقه‌مندان به منطقه ثبت جهانی بیابان لوت در شهداد باشیم.
 
مرجع: ایلنا