ممنوعیت اتراق مردم در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها

سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳ | کد مطلب: ۲۶۵۴۵
ممنوعیت  اتراق مردم در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها
اسکان نيوز: خلیل اقاجانلو،  مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان   در جمع خبرنگاران با اشاره به هشدارهای هواشناسی در خصوص بارش شدید باران در سطح استان و امکان سیلابی شدن مسیل‌ها و همچنین احتمال طغیان رودخانه‌ها، از مردم خواست تا در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها اتراق نکنند.

مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان افزود: در روزهای پربارش رودخانه‌های استان از افزایش حجم آب برخوردار شده و مردم و گردشگران نباید به محدوده این مکان‌ها ورود کنند.

مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان همچنین به منظور پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی، توقف نکردن در حاشیه رودخانه‌ها را ضروری برشمرد و تاکید کرد: شهروندان در این روزها در خانه بمانند و از تردد در بیرون خود داری کنند.

وی با اشاره به تعطیلی پارک های جنگلی در روز طبیعت افزود: از کلیه شهروندان درخواست داریم از مسافرت‌های خود به دامان طبیعت جدا پرهیز نموده و از هر گونه تجمع انسانی در محیط های اشاره شده خودداری کنند.

آقاجانلو تصریح کرد: تمهیدات لازم برای جلوگیری از حضور مردم در طبیعت اندیشیده شده و بر اساس تأکید ستاد ملی مبارزه با کرونا برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، بسته شدن درب بوستان‌ها و پارک‌های جنگلی نه تنها در استان زنجان بلکه به صورت سراسری در تمام استان‌ها کشور انجام می شود.
مرجع: ایلنا