کرونا؛ ضریب 10درصدی اقامت در هتل‌های تهران/ تعطیلی موزه‌ها تا پایان نوروز

شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۳ | کد مطلب: ۲۶۴۹۳
کرونا؛ ضریب 10درصدی اقامت در هتل‌های تهران/ تعطیلی موزه‌ها تا پایان نوروز
اسکان نيوز:  پرهام جانفشان، مدیرکل میراث  فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران با اشاره به  آن‌که تمام موزه‌های زیرنظر وزارتخانه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی تا پایان نوروز تعطیل خواهند بود، گفت: علاوه بر موزه‌ها، مجتمع‌های گردشگری نیز عمدتا بنا به درخواست خودشان تعطیل شده‌اند. البته دستور یا ابلاغی مبنی بر تعطیلی هتل‌ها و مراکز اقامتی اعلام نکردیم چراکه چنین تصمیمی از سوی ستاد ملی کرونا گرفته نشده است. اما بسیاری از این مراکز به دلیل آن که مشتری و مسافر ندارند و نتوانستند پروتکل بهداشت را در خصوص شیوع ویروس کرونا عملیاتی کنند به آنها اجازه داده شد تا تعطیل کنند.

او با اشاره به آن‌که آمار دقیقی از تعداد مراکز اقامتی تهران که تعطیل شده‌اند در دست ندارد، گفت: بیشترین مراکز اقامتی که در حال حاضر در تهران فعال هستند با تعداد اندکی مسافر به فعالیت ادامه داده‌اند و می‌توان گفت ضریب اشغال آنها تقریبا حدود ۱۰ درصد است. ضمن آنکه بسیاری از مراکز اقامتی تهران تعطیل هستند.

جانفشان در ادامه از ابلاغ ضوابط واحدهای بومگردی  وزارتخانه میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خبر داد و گفت: ضوابط واحدهای بومگردی توسط این وزارتخانه ابلاغ شده است. این در حالی است که تاکنون واحدهای بومگردی ضوابط مدونی برای فعالیت نداشتند. در حال حاضر برخی از شهرستان‌های تهران مانند دماوند و ورامین دارای واحدهای بومگردی هستند که ضوابط فعالیت آنها ابلاغ شده است.
 
مرجع: ایلنا