ممنوعیت زباله‌گردی

يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰ | کد مطلب: ۲۶۳۰۶
ممنوعیت زباله‌گردی
اسکان نيوز:احمد لطایفی، مدیر امور پسماند شهرداری بیرجند اظهار کرد: برابر مصوباتی که کارگروه پیشگیری از بیماری کرونا در استانداری تصویب کرده و باتوجه به ضرورت جلوگیری از نشر ویروس کرونا، طرح جمع‌آوری زباله گردها آغاز شده است.

وی افزود: موادی که زباله‌گردها جمع‌آوری کرده‌اند، از آن‌ها گرفته شده و به مکانی دور از شهر و بافت جمعیتی انتقال می‌یابد و از این افراد نیز تعهد گرفته می‌شود.

مدیر امور پسماند شهرداری بیرجند با اشاره به پلمب مراکز خرید ضایعات در چند روز آینده، تصریح کرد: پسماندهای پزشکی باید از پسماندهای عادی جداسازی شود و این تفکیک از حالت روزانه به حالت ساعتی تغییر پیدا کرده است.

لطایفی ادامه داد: مدیریت پسماند شهرداری بیرجند اقدامات پیشگیرانه و عملیات مراقبتی در فرآیند مدیریت مطمئن پسماندهای شهری خصوصا زباله‌های بیمارستانی شهرستان و مقابله با بیماری کرونا را به طور جدی در برنامه کاری خود قرار داده است.

وی افزود: در راستای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، مدیریت پسماند اقدام به بکارگیری دو دستگاه لودر و تعدادی کامیون برای پوشش ساعتی پسماندهای تحویلی از تمامی بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و خدمات درمانی کرده است.

مدیر امور پسماند شهرداری بیرجند بیان کرد: در این راستا مدیریت پسماند شهرداری از هفته قبل اقدام به مخلوط کردن آهک با خاک پوششی برای اطمینان از دفن بهداشتی پسماندهای پزشکی و همچنین نظارت پیوسته بر ورود و خروج‌ها در سایت پسماند شهرداری مستقر در ابتدای جاده شوشود کرده است.

لطایفی خاطرنشان کرد: برای پرسنل جمع‌آوری کننده پسماند از ابتدای اسفندماه سال جاری نسبت به توزیع ماسک و دستکش اقدام شده و در راستای تامین اضطراری اقلام مزبور این شهرداری با هماهنگی‌های صورت پذیرفته اقدام به سفارش ماسک‌های نانو متریال قابل شستشو کرده که پس از تحویل و تایید مراجع بهداشتی در اسرع وقت در اختیار تمامی پرسنل در معرض خطر قرار خواهد گرفت.
 
مرجع: ایسنا