نامه محرمانه شورای شهر به استاندار خراسان رضوی برای قرنطینه مشهد

جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۰ | کد مطلب: ۲۶۲۴۴
نامه محرمانه شورای شهر به استاندار خراسان رضوی برای قرنطینه مشهد
بخش های مهم خبر
  • نائب رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست شورای شهر مشهد گفت: رئیس شورای سلامت استان شخص استاندار است و در آنجا باید در خصوص قرنطینه‌سازی تصمیم‌گیری شود.
اسکان نيوز: در حالی که کرونا هر روز افراد بیشتری را مبتلا می‌کند، مشهد به دلیل موقعیت خاص زیارتی و گردشگری مقصد سفر خیلی از هموطنان است و همین موضوع نگران‌ها را از بحرانی‌تر شدن این بیماری در مشهد بیشتر و بیشتر می‌کند.

حالا همه جا سخن از لزوم قرنطینه کردن شهر است، صف نانوایی یا داخل سوپرمارکت، فرقی نمی‌کند، مردم نگران هستند و از رسانه‌ها می‌خواهند بیشتر به این موضوع بپردازند تا شاید مسوولین هم این ضرورت را متوجه شوند.

یکی از کمیسیون‌های تخصصی شورای اسلامی شهر مشهد، که این روز‌ها انتظار می‌رود نقش پررنگ‌تر و فعال‌تری در سیاست‌گذاری‌های مربوط به بحران کرونا و بحث قرنطینه داشته باشد، کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست شورای شهر است.

شرح وظایف اختصاصی ۱۳ گانه این کمیسیون، دو بند اصلی در مورد شرایط بحرانی دارد؛ بررسی گزارش‌های شناخت معضلات و تهدید شهر و تلاش به منظور رفع این معضلات، ارائه راهکار‌هایی مفید و اجرایی در قالب طرح به شورای اسلامی شهر، تشکیل کارگروه‌های تخصصی و برگزاری جلسات هماهنگ با سایر نهاد‌ها برای بررسی مسایل مرتبط با کمیسیون به ویژه در شرایط بحرانی، ارائه راهکار برای رفع مشکلات و بهره گیری از تجربه‌های شهر‌ها و کشور‌های دیگر، دو وظیفه مهم این کمیسیون است که اگر در بحران کرونا به ظهور نرسد باید بگوییم هیچ‌وقت دیگر هم به کار نمی‌آید.

درباره قرنطینه مشهد نامه محرمانه به استانداری داده‌ایم

علیرضا شهریاری در خصوص قرنطینه مشهد گفت: ما پیشنهادات خود را طی نامه‌ای محرمانه به استاندار خراسان رضوی داده‌ایم، چون رئیس شورای سلامت استان شخص استاندار است و دبیر آن رئیس دانشگاه علوم پزشکی است فعال شده و در آنجا باید در خصوص قرنطینه‌سازی تصمیم‌گیری شود.

نائب رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت و محیط زیست شورای شهر مشهد در ادامه سخنانش به نامه محرمانه و پیشنهادات نوشته شده در آن اشاره و تاکید کرد: حتما سفر‌های درون شهری کاهش داده شود و مردم باید در خانه‌های خود بمانند و هر کجا که تجمعی وجود دارد این تجمعات کاسته شود مگر در موارد ضروری و واقعا سایر مراکز و فروشگاه‌هایی که ادامه فعالیتشان ضروری نیست بسته شود.
مرجع: فارس