فراخوان طراحی و تدوین سند اجرایی برندینگ شهر تهران

دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۹ | کد مطلب: ۲۵۵۰۹
فراخوان طراحی و تدوین سند اجرایی برندینگ شهر تهران
اسکان نيوز: طراحی و تدوین سند اجرایی نشان برتر شهر تهران (برندینگ شهر تهران) طی اعلان عمومی به شماره ۲۹۴ توسط مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در قالب فراخوان منتشر شد.

سند اجرایی نشان برتر شهر تهران یا همان سند اجرایی برندینگ شهر تهران بر اساس برنامه سوم توسعه شهرداری تهران پیگیری و در دست طراحی و تدوین قرار گرفته است و در توضیح آن آورده شده است.

امروزه یکی از راه‌های برجسته کردن مکان‌ها و شهرها و معرفی آنها به عنوان مکانی ارزشمند متمایز کردن آنها است. از سه دهه پیش بود که پذیرش عمومی ترویج کنش‌های معتبر در سازمان‌های مدیریت‌بخش، عمومی شد و کاربرد سیستماتیک بازاریابی و همچنین، مطالعه و مدیریت مکان‌ها در اهداف و فعالیت‌های همگانی وارد شد. برند سازی در شهر که یکی از این روش‌ها است باید با این دغدغه انجام شود که چگونه انگاره‌هایی از فرهنگ، تاریخ، رشد اقتصادی، توسعۀ اجتماعی، زیرساخت‌ها، معماری، مناظر و محیط آن با هم ترکیب شوند و هویتی خلق کنند که همه مردم آن را بپذیرند. در واقع کلیدی‌ترین دغدغۀ برندسازی در شهر معطوف به ادراکی است که از شهر در اذهان به وجود می‌آید.

به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، هر شهری وجوه گوناگونی دارد، به همین دلیل تعریف یک شخصیت واحد برای شهر دشوار است و اغلب موجب سردرگمی می‌شود، اما چنانچه روند تولید برند شهری به درستی طی شود و مسئولیت‌های سازمانی نهادهای ذیربط به خوبی مدیریت شود، برند قوی‌ای برای شهر تولید می‌شود که قادر است گردشگران و استعدادهای بالقوه‌ای جذب شهر کند و زیست روزمره مردم هر شهر را تحت تاثیر خود قرار دهد.

به همین دلیل شهرداری تهران در نظر دارد مجری پروژه «سند نشان برتر شهر تهران » را از طریق مناقصه عمومی انتخاب نماید و از همه پژوهشگران، کارشناسان و صاحب نظران این حوزه دعوت می‌کند تا تاریخ 27 بهمن ماه 1398، پیشنهادهای خود را با توجه به RFP پروژه و در قالب فرم پیشنهاد پژوهشی (پروپوزال) به آدرس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران ارسال نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه فرمایید.
http://rpc.tehran.ir

کل نظرات : ۲
منتشر شده : ۰
در صف انتظار : ۲
غیر قابل انتشار : ۰