48 هکتار از حاشیه شهر تبریز در معرض خطر قرار دارد

دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ | کد مطلب: ۲۵۱۰۶
48 هکتار از حاشیه شهر تبریز در معرض خطر قرار دارد
اسکان نيوز: محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه بازدید از مناطق حاشیه شهر تبریز و پروژه‌های در دست اجرا شهرداری برای اجرا طرح بازآفرینی شهری، به خبرنگاران گفت: یکی از معضلات اصلی تبریز بحث اسکان غیررسمی و حاشیه‌نشینی است که باید با عزمی راسخ و جدی برای این معضل چاره‌اندیشی شود.

وی افزود: جایگزینی 171 واحد مسکن غیررسمی با واحدهای تازه‌ساخت تجربه موفقی است که باید ادامه یابد.

وی بر تبدیل مناطق غیرقابل سکونت به فضا سبز شهری تاکید کرد و گفت: استفاده از این مناطق برای ساختن فضا سبزی می‌تواند به زیباسازی چهره شهر کمک کند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین درخصوص مشکلات طرح‌ ساخت مسکن جایگزین از جمله تجمیع فرهنگ‌های مختلف در یک نقطه از شهر، گفت: مشکلات یکجانشینی و آپارتمان‌نشینی به خاطر تفاوت فرهنگی در گذشته مطرح بود؛ اما اکنون با تدابیری از بروز این مشکلات جلوگیری می‌شود.

پورمحمدی اظهار کرد: شورای شهر تبریز به صورت جدی به این مساله ورود کرده اند و دولت نیز برای تامین زمین و زیرساخت‌ها و تسهیلات بانکی با تمام توان پای کار خواهد بود.

وی از اهتمام جدی دولت برای اجرا طرح بازآفرینی شهری خبر داد و بر تلاش جدی مسئولان برای اجرا کامل و بی‌نقص این طرح تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، در این بازدید که شهردار و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز هم در آن حضور داشتند، استاندار آذربایجان شرقی از پروژه‌های در دست اجرا شهرداری برای اجرا طرح بازآفرینی شهری بازدید کرد.