۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز اوکراینی حادثه دیده جان باختند/ جعبه سیاه هواپیمایی اوکراینی پیدا شد

چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱ | کد مطلب: ۲۵۰۱۴
۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز اوکراینی حادثه دیده جان باختند/ جعبه سیاه هواپیمایی اوکراینی پیدا شد
اسکان نيوز: علی کاشانی، سخنگو شهر فرودگاهی امام‌خمینی گفت: هواپیمای اوکراینی که صبح امروز تهران را به مقصد کی‌یف در اوکراین ترک می‌کرد حوالی شهر جدید پرند در استان تهران به دلیل حادثه آتش سوزی دچار نقص فنی شد و سقوط کرد.

وی گفت: بوئینگ ٧٣٧ هواپیمایی اوکراین ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز داشت که جان خود را در این حادثه از دست دادند.

سخنگو شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی خبر داد که به زودی لیست مسافران ایرانی و خارجی حادثه سقوط هواپیمایی بوئینگ اوکراینی در نزدیکی شهر  جدید پرند اعلام می‌شود.

آتش سوزی موتور علت سقوط هواپیمای اوکراینی اعلام شد

همچنین رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: علت سقوط هواپیمای اوکراینی که صبح امروز در نزدیکی شهر جدید پرند سقوط کرد، آتش سوزی در قسمت موتور هواپیما بود.
 
قاسم بی‌نیاز گفت: هواپیمای اوکراینی که صبح امروز تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد حوالی شهر جدید پرند در استان تهران به دلیل حادثه آتش سوزی در قسمت موتور دچار نقص فنی شد.

وی با رد هرگونه شایعه درخصوص اصابت موشک به بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراینی، گفت: در صورتی که این حادثه به دلیل اصابت موشک بود هواپیما در آسمان منفجر می‌شد اما آتش سوزی در قسمت موتور این هواپیما و تلاش ناموفق خلبان برای کنترل هواپیما منجر به سقوط و فوت تمام سرنشینان آن شد.

وی گفت: بوئینگ ٧٣٧ هواپیمایی اوکراین ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پروازی داشت که  تمام سرنشینان آن جان باختتد.

بی‌نیاز خبر داد که به زودی فهرست مسافران ایرانی و خارجی حادثه سقوط هواپیمایی بوئینگ اوکراینی که از چند ملیت هستند اعلام می‌شود.

جزییات جدید از هواپیمای سقوط کرده اوکراینی در تهران

گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین متعلق به هواپیمایی اوکراین اینترنشنال (Ukraine International) بوده است.

طبق اطلاعات مندرج در وب سایت سیمپل فلایینگ، مدل این هواپیما بوئینگ ۷۳۷- ۸۰۰ بوده است که ساخت شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکاست و تنها سه سال از عمر آن می گذرد.

گفته می‌شود این هواپیما تنها شش دقیقه بعد از پرواز در حوالی منطقه شهریار تهران سقوط کرده است.

سرنشینان هواپیما پرواز ۷۵۲ با ۱۶۷  مسافر را ۷۰ مرد، ۸۱ زن و ۱۵ بچه تشکیل داده بودند.

جعبه سیاه هواپیمایی اوکراینی پیدا شد

به گزارش ایلنا، رضا جعفرزاده، سخنگو سازمان هواپیمایی کشور از کشف یکی از جعبه‌های سیاه هواپیمای اوکراینی خبر داد.

وی درباره علت تاخیر یک‌ساعته پرواز این هواپیما گفت: در حال جمع‌آوری اطلاعات در این زمینه هستیم و تمام موضوعات پس از جمع‌آوری اسناد از سوی کمیته بررسی سوانح هوایی اعلام می‌شود.

جان باختن تعدادی از دانشجویان ایرانی خارج از کشور در سقوط هواپیما
 
به گزارش مهر، شنیده‌ها حاکی از آن است که بر اثر سقوط هواپیمای اوکراینی صبح امروز در حوالی صباشهر استان تهران، تعدادی از دانشجویان ایرانی دانشگاه های آمریکا و کانادا که در این پرواز حضور داشتند، جان خود را از دست دادند.

حمیدرضا ستاره کوکب، دانش آموخته دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شریف به همراه همسرش نیز از سرنشینان این هواپیما بودند که در این سانحه جان باختند.

گفته می‌شود دو فرزند یکی از مقامات وزارت بهداشت و دختر و داماد یکی از اعضا سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نیز در این پرواز حضور داشتند.

صبح امروز یک فروند هواپیمای بوئینگ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال در ساعت ۶:۱۲ از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی‌یف پرواز کرده بود، پس از قطع ارتباطات با بخش کنترل ترافیک در ساعت ۶:۱۸ دقیقه در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد.

هواپیما دارای ۱۶۷ مسافر و ۹ نفر خدمه پروازی بوده که همه سرنشینان آن جان باخته‌اند.

این خبر تکمیل می‌شود
 
مرجع: ایرنا