گالری؛ مهجورِ موثر در نهمین شماره مجله آنگاه

سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۵ | کد مطلب: ۲۴۴۰۰
گالری؛ مهجورِ موثر در نهمین شماره مجله آنگاه
اسکان نيوز: شماره‌ نهم مجله‌ آنگاه «گالری؛ مهجور موثر» به مدیر مسئولی و سردبیری آرش تنهایی و معاون سردبیری حسین گنجی منتشر شد. روی جلد این شماره، تصویر معصومه سیحون اولین زن گالری‌دار ایرانی و صاحب گالری سیحون قرار دارد.

در سرمقاله این شماره آمده است: آنچه آنگاه را بر آن داشت که به گالری و گالری گردی بپردازد، نه سودای نان خوردن از هنر بود، نه همراهی با بازار. در طول هشت شماره‌ پیشین، تلاش ما متمرکز بر درنگ، ایستادن و نگریستن به سوژه‌هایی بود که خیلی وقت‌ها به سادگی از کنار آنها عبور می‌کنیم، سوژه‌هایی که چنان در ذهن ما تعریف و تثبیت شده‌اند که شکل کلیشه به خود گرفته اند.

آنگاه در پی نگاه دوباره به این سوژه‌هاست؛ نگاهی همه جانبه، منطقی و خونسرد؛ نگاهی با دقت برای دیدن همه‌ طیف‌های خاکستری. از این رو است که مخاطبانمان برای فهم نگاه ما به موضوع هایی چون فوتبال، شهید، زندان و ... که بارها سوژه‌ نشریه ها و کتاب‌ها بوده اند، هنوز اشتیاق دارند و می خواهند آن را بخوانند. در این شماره نیز نگاه متفاوت و همه جانبه به گالری سرلوحه کار ما بود؛ گالری به مثابه‌ نهادی اقتصادی، فرهنگی و حتی اجتماعی. نگاهی در ستایش و نکوهش رفتارهای گوناگون در گالری‌ها و تلاش برای دیدن تمام خاکستری ها میان این سیاهی و سفیدی.

آنگاه در این شماره با گفتار و نوشتاری از: آسیه مزینانی، رضا دبیری نژاد، سجاد باغبان ماهر، افسانه کامران، فؤاد نجم الدین، سیدعمادالدین قرشی، علی اکبر جهانگرد، فاتح صهبا، کامران دیبا، لیلی گلستان، توکا ملکی، بهنام کامرانی، زروان روح بخشان، محمد حسن حامدی، حسین گنجی، رزیتا شرف جهان، حمیدرضا شش جوانی، علیرضا امتیاز، محمدرضا مریدی، هادی آقاجانزاده، ارکیده درودی، حافظ روحانی، رضا عابدینی، سعید مزینانی، تکتم فرمانفرما، شهروز نظری، کامبیز صبری، جاوید رمضانی، حسین محسنی، سعید رفیعی منفرد، شاهد صفاری، فرزانه قبادی، بهزاد حاتم، مریم مجد، بنوشه فرهت، شفق متولی در ۲۴۰ صفحه به چاپ رسیده است.

گروه تحریریه آنگاه در دعوتنامه خود برای همنشینی این نسخه آورده اند: آنگاه این روزها شاید آن زمزمه‌ای باشد، که باید تکرارش کرد. هم‌نشینی انتشار این شماره پنجشنبه ۲۱ آذرماه در گالری آرتیبیشن برگزار می‌شود و از شنبه ۲۳ آذرماه در کتابفروشی‌ها و کیوسک‌ها قابل تهیه است.

همچنین خوانندگان می‌توانند با مراجعه به سایت آنگاه  مجله را به صورت آنلاین سفارش دهند.

آنگاه دو ماهنامه‌ای است که در هر شماره یک سوژه‌ قابل تأمل دارد که با حضور افراد متخصص در آن حوزه به بررسی موضوعات و تحلیل جریان‌ها می‌پردازد و ایده‌ها و افکار از منظرهای گوناگون و کارگروه‌های متعدد مجله ارزیابی و تجدید نظر می‌شود.


پرونده ویژه ۰ پرونده