در شهرداری‌ها ارتشا بیش از اختلاس است/ دستگیری ۲۵ نفر در یکی از شهرداری‌های کشور

پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۴ | کد مطلب: ۲۴۲۹۷
در شهرداری‌ها ارتشا بیش از اختلاس است/ دستگیری ۲۵ نفر در یکی از شهرداری‌های کشور
اسکان نيوز: حمیدرضا موفق، مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌های و دهیاری‌های کشور صبح امروز ۱۴ آذرماه در همایش شهرداران، روسا و اعضا شوراهای شهر سراسر استان کرمان با اشاره به آسیب‌شناسی شهرداری‌های کشور، اظهار کرد: در بررسی ۱۰۰۰ خبر حوزه حراست شهرداری‌ها و استانداری‌های کشور، ۳۰ درصد فراوانی اخبار مربوط به تخلفات مالی است و در شهرداری‌ها ارتشا بیش از اختلاس است.

وی افزود: در دو سال اخیر بحث جعل در شهرداری‌ها خیلی شدت گرفته و اخیرا در یکی از شهرداری مراکز یکی از استان‌ها حدود ۲۵ نفر دستگیر شدند که بیش از یک میلیارد تومان رشوه در این بحث جعل رد و بدل شده و حدود ۴۰۰ میلیارد تومان حقوق شهرداری تضییع شده است.

موفق تصریح کرد: یکی از مواردی که در جعل مورد سواستفاده قرار می‌گیرد، فرم‌های قدیمی است که باید این اوراق تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به این‌که ۱۶ درصد از مسائل شهرداری‌ها مربوط به اعتراضات و حقوق معوق است، بیان کرد: سال ۹۷ سخت‌ترین سال شهرداری‌ها بوده و ۱۶۸ مورد در کشور تجمع داشتیم که خوزستان و تهران بیشترین و کرمان کمترین موارد را داشته که نشان دهنده مدیریت دوستان ما در استان کرمان است که جا تقدیر دارد.

مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ۱۴ درصد فراوانی اخبار نیز مربوط به اختلاف بین شورا و شهرداری بوده که بخشی مربوط به دخالت در امور جاری شهرداری و بخش دیگر اختلاف نظر و سلیقه است (که این مورد طبیعی است) اما موارد بیان شده مربوط به اختلافات شدید است.

وی افزود: ۱۴ درصد فراوانی اخبار ما مربوط به زمین‌خواری و تغییر کاربری‌ها، ۱۳ درصد مربوط به عدم تامین منابع مالی و سه درصد مربوط به سفرهای خارجی، قراردادها و سه درصد مربوط به فعالیت‌های انتخاباتی است.

موفق با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسالُ اظهار کرد: باید مراقبت شود که در ایام انتخابات از امکانات شهرداری و شوراها له یا علیه کاندیدای خاصی استفاده نشود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مسائل اخیر کشور و افزایش قیمت بنزین گفت: باید توجه شود که در حمل و نقل عمومی نباید افزایش کرایه داشته باشیم.

مدیرکل حراست سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور اظهار کرد: در وقایع اخیر و تخریب هایی که صورت گرفت بعد از سیستم بانکی که ۷۰۰ شعبه در سطح کشور تخریب شد، بیشترین خسارت در حوزه شهرداری‌ها بود.
 
مرجع: ایسنا