برگزاری جلسه دادگاه مسببان سیل شیراز

پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵ | کد مطلب: ۲۴۲۹۶
برگزاری جلسه دادگاه مسببان سیل شیراز
اسکان نيوز: جلسه رسیدگی به اتهامات مقصران حادثه سیل در شیراز در شعبه 101 دادگاه کیفری 2 شیراز به ریاست قاضی محمدمهدی محمودی برگزار شد.

این جلسه با حضور اولیا دم جانباختگان و جمعی از مصدومان حادثه سیل دروازه قرآن شیراز به عنوان شکات پرونده و دو تن از شهرداران ادوار مخلتف در مجتمع قضایی شهید قدوسی شیراز برگزار شد که پس از اعلام رسمیت جلسه و قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان دادگاه وارد رسیدگی شد و به استماع شکایت شکات پرونده پرداخت.

در ادامه دادگاه ضمن تفهیم اتهام تسبیب در قتل شبه عمدی ، تسبیب در ایراد صدمات بدنی شبه عمدی غیرموثر در فوت و همچنین تسبی در ایراد صدمات بدنی شبه عمدی به متهمان از آنان خواست تا به دفاع از خود بپردازند.

به گزارش دادگستری فارس رسیدگی به این پرونده پس از تنفس 30 دقیقه ای ادامه یافت و ضمن دفاع وکلای متهمین از موکلین خود مسائل گوناگون فنی و همچنین کارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دفاعیات وکلا مطابق قوانین در قالب لایحه دفاعی تقدیم دادگاه شد. 

این گزارش حاکی است دادگاه پس از استماع کامل دفاعیات متهمان و وکلا مدافع انان و همچنین نظرات و دیدگاه های شکات و وکلای قانونی آنان  و اخذ آخرین دفاعیات ختم دادرسی را اعلام کرد.

رئیس شعبه 101 دادگاه کیفری 2 شیراز  اعلام کرد رأی در مهلت قانونی اعلام و به شکات و متهمین ابلاغ خواهد شد.

 رئیس کل دادگستری استان فارس در همین راستا با بیان این‌که تلاش کردیم تا مطابق قانون و در اسرع وقت دادگاه رسیدگی به اتهامات مقصران حادثه سیل در شیراز در برگزار شود، گفت: علاوه بر ملحوظ داشتن سرعت در رسیدگی به این پرونده همواره دقت نظر و اخذ نظرات کارشناسی در مراحل مختلف در دستور کار قرار گرفت به نحوی که زوایای مختلف حادثه توسط هیات٬های مختلف کارشناسی و همچنین هیات ویژه کارشناسی سازمان بازرسی کل کشور بررسی و گزارشات آن به دادگاه تقدیم شد.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی با بیان این‌که رای بدوی این پرونده در مهلت قانونی صادر خواهد شدُ تصریح کرد: رای صادره در این دادگاه قابلیت تجدید نظر خواهی در دادگاه‌های تجدید نظر استان فارس را دارا است.