متخلفان در دستگاه قضایی جایی نخواهند داشت

چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۰ | کد مطلب: ۲۴۲۷۸
متخلفان در دستگاه قضایی جایی نخواهند داشت
اسکان نيوز:  علی صالحی، رئیس کل دادگستری هرمزگان در مراسم تجلیل از قضات و کارکنان نمونه دستگاه قضایی استان هرمزگان اظهار کرد: اکثریت قاطع قضات و کارکنان دستگاه قضایی افرادی پاکدست، مستقل، شجاع، متدین و اهل فضل هستند و قاضی و کارمند خاطی و متخلف یک استثناء به شمار می‌آید که البته یک مورد آن هم برای دستگاه قضایی زیاد است.

وی تصریح کرد: معرفی قضات نمونه در کنار برخورد جدی با متخلفین یکی از سیاست‌های راهبردی قوه قضاییه است که در دوره جدید مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

این مقام قضایی بیان کرد: ما باید خوبی‌ها را ترویج و تشویق کنیم و مردم باید الگوهای خوب را  بشناسند و این افراد باید هم درون دستگاه قضا شاخص شوند تا دیگران از آنان الگو بگیرند و هم بیرون از قوه مردم بدانند که این همه قضات و کارکنان شریف با زحمات طاقت‌فرسا و دقت نظر بالا برای احقاق حقوق آن‌ها تلاش می کنند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه با اعلام اینکه متخلفان در دستگاه قضایی جایی نخواهند داشت، خاطر نشان کرد: قوه قضائیه همواره نظارت مستمر بر مجموعه قضات و کارکنان خود را در دستور کار دارد و برخورد قاطع و بدون اغماض با هرنوع تخلف درون سازمانی را سرلوحه اقدامات خود قرار داده است. 
   
صالحی تصریح کرد: ده‌ها برابر افراد متخلف، قضات و نیروهای خوب و سالم در دستگاه قضا مشغول به خدمت هستند که متاسفانه کمتر درباره آن‌ها حرفی زده می‌شود و کمتر به جامعه معرفی می‌شوند.

وی در ادامه با اعلام این‌که عدالت کیفری با آرا قضات برتر تحقق می‌یابد، افزود: بسیاری از قضات با دقت نظر برای مجازات افراد به بررسی پرونده می پردازند و از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده می کنند که کاری زیبا و ارزشمند است. 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار کرد: ما قضاتی داریم که به صلح و سازش می‌پردازند و به جا این‌که دعاوی زمان دار شود، از همان ابتدا و در حدود موازین شرعی و قانونی سازش می‌دهند و ضرورت دارد این افراد را در جامعه معرفی کنیم و سطح اطلاع مردم را از این اقدامات ارزشمند ارتقا داد.

شایان ذکر است؛ در پایان این مراسم با اهدا لوح سپاس از تلاش های تعدادی از قضات و کارکنان نمونه دستگاه قضایی استان هرمزگان تقدیر شد.
 
مرجع: مهر