شکایت نمایندگان از دولت به قوه‌ قضائیه درباره ارز۴۲۰۰ تومانی

سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۹ | کد مطلب: ۲۴۲۴۰
شکایت نمایندگان از دولت به قوه‌ قضائیه درباره ارز۴۲۰۰ تومانی
اسکان نيوز: حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از تدوین طرحی از سوی نمایندگان مجلس در قالب ماده 234 آئین‌نامه داخلی مجلس درخصوص اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی خبر داد و گفت: در این طرح از رئیس‌جمهور برای عدم پاسخگویی درباره اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی به قوه قضائیه شکایت شده است.


وی ادامه داد: این شکایت به هیئت‌رئیسه مجلس تقدیم شده و به کمیسیون مربوطه(کمیسیون برنامه و بودجه) ارجاع شده و در نوبت بررسی قرار دارد.

نماینده شاهین‌شهر در مجلس با اعلام اینکه  21/3 میلیون دلار در فاصله زمانی 97/1/21 تا 98/5/16 برای واردات کالاهای اساسی با نرخ 4200 تومان  به ثمن بخس فروخته شده است، افزود: دولت اعلام کرده بود هر فردی به هر میزانی که می‌خواهد می‌تواند برای واردات کالاهای اساسی درخواست دریافت ارز 4200 تومانی داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد:یکسری  از شرکت‌های که عمدتاً سابقه فعالیت ندارند و در سال 96 ایجاده شده‌اند این ارزها را گرفته‌اند و هیچ سابقه ثبتی قبلی در سامانه مربوطه نداشته‌اند و مشخص نیست که چه میزان با ارزهای وارداتی کالا وارد کشور شده و چه میزان نیز به خزانه بازگردانده شده که این ابهامات باید برطرف شود.