آلودگی هوا اصفهان این هفته هم ماندگار است

جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱ | کد مطلب: ۲۴۱۳۱
آلودگی هوا اصفهان این هفته هم ماندگار است
اسکان نيوز: کارشناس مسئول بررسی آلودگی هوا اداره کل حفاظت از محیط زیست استان اصفهان اظهار کرد: براساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان، شرایط جوی و آلودگی هوا تا روز دوشنبه هفته آینده ماندگار است.

محمود مزارع با بیان این‌که با تدوام آلودگی هوا، کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا استان اصفهان تشکیل جلسه خواهد داد و در این خصوص تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد، افزود: پیش‌بینی می‌شد روز پنج شنبه این هفته از شدت آلایندگی‌های کاسته شود ولی متاسفانه شرایط آلودگی همچنان تداوم دارد.

 امروز پنج‌شنبه ۷ آذرماه میانگین شاخص‌ کیفیت هوا( AQI)  در اصفهان ۱۶۱ بود. همچنین این شاخص در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان‌ احمدآباد ۱۸۰، خیابان دانشگاه ۱۶۳، خیابان پروین ۱۵۶ و خیابان استانداری ۱۷۳ ثبت شده بود.

مرکز بهداشت استان اصفهان هم با اعلام هشدارهای بهداشتی برای وضعیت آلودگی هوا، به افرادی که مبتلا به بیماری‌های انسداد دستگاه تنفسی، آسم، بیماری‌های قلبی_عروقی هستند توصیه کرد که بیشتر از سایر افراد نکات ایمنی را رعایت کرده و در فضاهای باز فعالیت نکنند و تا حد امکان از حضور در سطح شهر پرهیز کنند.

باتوجه به این‌که کودکان به دلیل درحال رشد بودن دستگاه تنفسی و سیستم دفاعی، به اکسیژن بیشتری نیاز دارند و بیشتر از بزرگسالان مستعد آسیب هستند، بهتر است در معرض آلودگی هوا قرار نگیرند.

خوردن آب کافی، مصرف شیر، مایعات، سبزیجات به ویژه کلم بروکلی، فرآورده‌های دریایی به دلیل وجود منیزیم در آن ها، عدس و جوانه گندم توصیه می‌شود.

در زمان آلودگی هوا، سرفه، احساس سنگینی در سینه و سوزش چشم در سالمندان شایع است، بنابراین بهتر است سالمندان از منزل خارج نشوند و سایر شهروندان نیز هشدارهای بهداشتی را جدی بگیرند.
 
مرجع: ایسنا