کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

پل امام رضا (ع) بدون تخریب باغستان تکمیل می‌شود

ایسنا , 19 آبان 1398 ساعت 13:06 | کد مطلب:23724


اسکان نیوز: حکمت‌الله داوودی، رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورای شهر قزوین که شب گذشته ۱۸ آبان برگزار شد با اشاره به بازدید رئیس و اعضا کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از کمربند شرق شهر قزوین، تصریح کرد: پروژه‌های کمربندی شرق، بلوار آیت‌اله خامنه‌ای، محدوده بین پل ولایت تا پل مرحوم ابوترابی، پل امام رضا (ع)، اراضی عظیم‌زاده و محور نسیم شمال توسط این کمیته بازدید شد.

وی افزود: در جریان بازدید از کمربندی شرق قزوین نحوه بهینه‌سازی رودخانه و ایجاد کمربندی بدون تخریب و لطمه به مناطق دیگر مورد بازدید اعضا این کمیته قرار گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین اظهار کرد: با توجه به بازدید کارشناسی این کمیته از محدوده پل ولایت و پل مرحوم ابوترابی قرار شد این پل با کمترین دخالت در باغستان سنتی ادامه داشته باشد و حداکثر تا لبه پشت ساختمان‌های موجود در بلوار جمهوری اسلامی کمربندی و ادامه پل امام رضا (ع) احداث شود.

وی عنوان کرد: جاده نسیم شمال و وضعیت بهسازی این محور به تائید اعضا کمیته مذکور رسید، با توجه به این‌که در حال حاضر جایگزینی برای مسیر وجود ندارد تأیید شد که مسیر نسیم شمال با همین روند ادامه پیدا کند؛ در حال حاضر کلیه خودروهای سنگین که وارد قزوین می‌شوند از این مسیر استفاده می‌کنند و حتی یک روز هم نمی‌توانیم جاده را ببندیم.

داوودی تاکید کرد: قسمت‌هایی از اراضی عظیم‌زاده که در اختیار شهرداری قرارگرفته است و طرح‌هایی که شرکت آورث در این خصوص داشت مورد استقبال رئیس و اعضای کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران قرار گرفت.

وی یادآور شد: به گفته کارشناسان کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، آن‌چه در این بازدیدها روشن است با آنچه برخی تشکل‌ها مطرح کرده بودند به‌ویژه در بهینه‌سازی و ساماندهی رودخانه باراجین متفاوت بود.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین اظهار کرد: امیدواریم هر چه سریع‌تر جلسات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران برگزار و نتایج مصوبات برای اجرا به شهرداری قزوین ابلاغ شود تا شاهد تسریع درروند اجرا عملیات عمرانی این پروژه‌ها باشیم.
 


آدرس مطلب :
https://www.eskannews.com/news/23724/پل-امام-رضا-ع-بدون-تخریب-باغستان-تکمیل-می-شود

اسکان نيوز
  https://www.eskannews.com