معاون شهرداری تهران خبر داد

پیشنهاد شناورشدن ساعت کار ادارات در 2 نوبت در مهر/ ودیعه رایگان بیدود برای دانشجویان وخبرنگاران

دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۰ | کد مطلب: ۲۲۶۶۳
اسکان نيوز:  محسن پورسید آقایی صبح امروز در نشست خبری که به منظور تشریح اقدامات شهرداری در استقبال از مهر برگزار شد، با بیان این که با آغاز مهر ماه ترافیک شهر حتی تا ۴۰ درصد افزایش می‌یابد، گفت: بر همین اساس برنامه ریزی‌های زیادی در خصوص مهار ترافیک در مهرماه انجام شده است .

وی افزود: محدودیت برخی خودروهای توزیع بار از جمله کامیونت‌ها را از ساعت ۶ تا ۹ صبح داریم. به گونه‌ای که این خودروها حق تردد در شهر را ندارند و در هر نقطه‌ای از شهر که دیده شوند جریمه خواهند شد و دوربین‌ها نیز آنها را رصد می‌کنند.

پورسید آقایی در مورد شناور شدن ساعات کار ادارات گفت: الان دو سال است که پیشنهاد شهرداری در مورد شناور شدن ساعات کار در مهر ماه بخصوص در هفته‌ی ابتدایی تصویب می‌شود. اما پیشنهاد دادیم که برای امسال ساعت کار از ساعت ۷ تا ۹ صبح شناور شده و در عصر نیز به متناسب تاخیر صبحگاهی ساعت کار شناور شود.

معاون شهردار تهران افزود: معاون اول رئیس جمهور در مورد شناور شدن ساعت کار دستور مساعد دادند اما هنوز تصمیم نهایی اخذ نشده است.

پورسیدآقایی از شهروندان و کارمندان ادارات پایتخت درخواست کرد که تردد مجاز 20 روزه خود را در دو هفته ابتدایی مهر ماه استفاده نکنند.

وی تاکید کرد: ترافیک تهران را تنها نمی‌توان با برنامه‌های شهرداری حل کرد و رفتار رانندگان و مردم بسیار تعیین کننده است. به گونه‌ای که برخی‌ها تصور می‌کنند پارک دوبل چند دقیقه‌ای یا توقف کوتاه مدت در یک تقاطع بی تاثیر است اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که این توقف‌های غیر مجاز در مکان‌های متعدد سبب ایجاد و افزایش طول صف ترافیک می‌شود.

وی  در بخش دیگری از سخنان خود ضمن درخواست از والدین دانش آموزان ، گفت: متاسفانه والدینی که خودشان فرزندانشان را به مدرسه می‌رساندند در مقابل مدرسه توقف کرده و فرزندشان را دقیقا مقابل مدرسه پیاده کرده و صبر می‌کنند تا فرزندانشان کاملا داخل مدرسه شود اما اگر این توقف‌ها را ضربدر تعداد دانش‌آموزان این چنینی که شرایط مشابه دارند ، کنیم می‌بینیم که چه صف طولانی ایجاد می‌شود.

کاهش سرفاصله های 4 خط مترو از مهر ماه

پورسید آقایی در ادامه با بیان این که از تمام ظرفیت حمل و نقلی خود برای پوشش آیین بازگشایی مدارس به کار خواهیم بست گفت: برای اولین بار با تعمیر اتوبوس‌ها، میزان اتوبوس‌های متوقف شده به دلیل نیاز به تمعیر به زیر 10 درصد رسیده است و این در حالی است که همیشه حدود 20 درصد ناوگان به خصوص بی آر تی به دلیل کمبود قطعات در صف تعمیر قرار داشت اما حالا با ظرفیت 90 درصدی اتوبوس‌ها فعال هستند.

وی با بیان این که امسال دو خط 6 و 7 به مدار بهره برداری رسیده و می‌تواند نیازهای  ترافیکی مردم را رفع کند گفت: خط 6 از تربیت مدرس تا کوهسار تا پایان سال افتتاح خواهد شد و ایستگاه میدان امام حسین نیز بزودی وارد مدار بهره برداری می‌شود.

وی در ادامه با بیان این که سرفاصله حرکت قطارهای مترو در خط 6 و 7 به زیر 10 دقیقه رسیده گفت: در خطوط یک، دو و چهار نیز پیش از این سرفاصله را به کمتر از 4 دقیقه رسانده و در حال حاضر سرفاصله در خط سه 8 دقیقه است.

تهیه دستورالعملی برای نحوه کنترل مسافربرهای اینترنتی

معاون شهردار تهران در مورد قرارگرفتن مسافربرهای اینترنتی زیر نظر معاونت حمل و نقل نیز گفت: دقت داشته باشید که شهرداری تهران در مورد قیمت این مسافربرها هیچ کنترلی ندارد، چه بسا این مسافربرهای اینترنتی در تیر ماه ۳۰ درصد قیمت پایه خود را افزایش دادند.

پورسید آقایی افزود:‌ دستورالعملی برای نحوه کنترل مسافربرهای اینترنتی تهیه شده که برای امضا به وزرا ارسال شده است و به نظر می‌رسد این هفته دستورالعمل‌ها طی مراسمی رونمایی می‌شود اما دقت داشته باشید که تنها شهرداری در مورد نحوه کنترل خودرو و راننده فعال خواهد بود.

ودیعه رایگان بیدود برای دانشجویان و خبرنگاران

وی در مورد ارائه خدمات دوچرخه به گروه های هدف گفت: براساس مصوبه روزگذشته مقرر شد دوچرخه بی‌دود برای دانشجویان و خبرنگاران در پرداخت ودیعه رایگان باشد یعنی مبلغ ودیعه را شهرداری پرداخت کرده و تنها دانشجویان و خبرنگاران هزینه هر تردد خود را انجام پرداخت خواهند کرد.
مرجع: ایسنا