شهرداری وظیفه‌ای برای ساخت مدرسه ندارد

دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷ | کد مطلب: ۲۲۶۶۲
اسکان نيوز: علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲ در جلسه ستاد استقبال از مهر منطقه۲۲ که با حضور نمایندگان آموزش و پرورش منطقه۲۲ برگزار شد طی سخنانی، گفت: دولت‌ها تمایل به واگذاری وظایف‌شان به دیگر دستگاه‌های اجرایی ندارد و این در حالی است که دولت باید برای تامین سرانه‌های خدماتی منطقه۲۲ اقدام عاجل انجام دهد.

شهردار منطقه۲۲ با بیان اینکه متاسفانه مدیریت شهری در کشور ما در جایگاه واقعی خود قرار ندارد، افزود: عدم واگذاری برخی از وظایف به مدیریت شهری از سوی دولت، زمینه ساز بروز بسیاری از مشکلات در جامعه شده است و شهرداری با نداشتن اختیارات اجرایی که در دست دولت‌ها است، نمی‌تواند به معنای درست خدمات را به مردم شهر بدهد.

وجود جمعیت مازاد و کمبود سرانه های عمومی در ۱۴۰۵

شهردار منطقه۲۲ با اعلام اینکه فضاهای خصوصی قبل از بوجود آمدن فضاهای عمومی در منطقه ۲۲ شکل گرفته است، گفت: در مدیریت شهری گذشته زمین‌هایی که به عنوان سرانه‌های عمومی بوده است به بخش خصوصی فروخته شده و در آینده با جمعیت مازاد ۳۵۰ هزار نفری مواجه هستیم.
نوذرپور درباره کمبود سرانه‌های آموزشی، بهداشتی، ورزشی و ... در منطقه ۲۲ گفت: تامین این سرانه‌ها به عهده شهرداری نیست و در واقع سرانه ۷ گانه سرانه‌های هستند که دستگاه‌ها و سازمان‌ها وظیفه تامین آنها را به عهده دارند.

وی با اشاره به اظهارات برخی از مدیران آموزش و پرورش در خصوص کمبود سرانه های آموزشی در منطقه۲۲، گفت: شخصا زمانی که در منطقه۲۲ مسئولیت شهرداری را پذیرفتم به کمبود مدرسه در منطقه اشاره کردم ولی قانون وظایف همه سازمان ها را صراحتا مشخص کرده است و شهرداری وظیفه‌ای برای ساختن مدرسه ندارد و وزارت آموزش و پرورش در این خصوص مسئولیت دارد و بهتر است آدرس اشتباه داده نشود.

نوذرپور همچنین از آمادگی شهرداری منطقه۲۲ برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و تاکید کرد که همه معاونت ها با اداره آموزش و پرورش منطقه در برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم آغاز سال تحصیلی همکاری های لازم را انجام دهند.

دو قطعه زمین برای ساخت مدرسه به آموزش و پرورش اهدا شده است

وی با اشاره به اهداء رایگان دو قطعه زمین به آموزش و پرورش برای ساخت مدرسه گفت: برای بالا بردن سرانه‌های آموزشی منطقه۲۲ اقداماتی را شروع کرده‌ و دو زمین در اختیار آموزش پرورش قرار داده ایم اما تا کنون ساخت مدرسه ای از طرف آموزش و پرورش انجام نشده و دولت باید اعتبارات لازم را در این زمینه پیش بینی کند.

هیچ پروانه بلندمرتبه سازی صادر نکرده‌ایم

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، شهردار منطقه ۲۲ در بخش دیگری از صبحتهای خود به طرح تفصیلی جدید منطقه۲۲ این منطقه اشاره کرد و افزود: این طرح در شورا ی عالی شهرسازی و معماری تصویب شده و از این به بعد رویکرد زیست محیطی در منطقه حکمفرما خواهد شد.

نوذرپور در ادامه با بیان اینکه اولین اقدام ما این بود که از بلند مرتبه سازی جلوگیری کنیم و بر این اساس هیچ پروانه‌ای برخلاف مفاد طرح تفضیلی و هیچ پروانه بلند مرتبه سازی صادر نکرده‌ایم، خاطر نشان کرد: برای هر کدام از پروانه های صادر شده فضای آموزشی و خدماتی دیده شده است.
مرجع: ایسنا