شهرداری تهران:

ساخت‌وساز ملک «حسن رعیت» متوقف شده است

شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۶ | کد مطلب: ۲۲۳۹۷
ساخت‌وساز ملک «حسن رعیت» متوقف شده است
اسکان نيوز: خبرهایی در برخی رسانه‌ها و فضا مجازی در خصوص نابودی باغ ۳ هزار متری در زعفرانیه و ساخت‌وساز در این باغ انتشار یافت که این موضوع پیگیری شده است.

در این خبرها اشاره شده در حالی که ساخت‌وساز در این ملک از سال ۹۴ - دوره قبلی مدیریت شهری- آغاز شده و اکنون رو به پایان است مدیریت شهری جدید جلو ادامه کار این پروژه را نگرفته است.

در همین زمینه مجید صالحی، مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران با بیان این‌که در دوره گذشته روالی وجود داشته که به دلیل فرآیند طولانی صدور پروانه پیش از صدور پروانه مجوز تجهیز کارگاه و گودبرداری داده می‌شده، اظهار کرد: سال ۹۴ مدیریت وقت شهرداری منطقه براساس درخواست مالک مجوز تجهیز کارگاه و گودبرداری را صادر کرده که این امر موجب ایجاد گود در این محدوده می‌شود.

وی ادامه داد: با تغییر مدیریت در سال ۹۶ مدیریت شهری با گودی پرخطر روبه‌رو می‌شود که دستور اجرا عملیات ساختمانی تا صفر_ صفر و پایدارسازی را صادر می‌کند.

صالحی خاطرنشان کرد: به دلیل آن‌که ساخت‌وساز در این ملک برخلاف ضوابط بوده مدیریت شهری از ۲ هفته قبل جلو عملیات ساختمانی آن را گرفته و در حال حاضر عملیات ساخت‌وساز متوقف است.

وی در خصوص موضوع باغات و قطع درختان در این ملک نیز تصریح کرد: در همین زمینه پرونده‌ای در کمیسیون ماده ۷ تشکیل شده و در حال رسیدگی است که بزودی رای آن صادر و به منطقه ابلاغ خواهد شد.

مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه یک تاکید کرد: علاوه بر کمیسیون ماده ۷ پرونده‌ای نیز مرتبط با با این ملک در کمیسیون شهرسازی و معماری تشکیل شده است.

وی تاکید کرد: ادامه عملیات در این ملک منوط به اخذ مجوزهای لازم و طی فرآیندهای قانونی است. منطقه یک محدوده‌هایی از شمال شهر تهران را شامل می‌شود.

به گزارش اسکان نيوز، گفتنی است حسن میرکاظمی، مشهور به حسن رعیت، از جنجالی‌ترین چهره‌های لباس‌شخصی در برخورد با معترضان سال ۱۳۸۸ بوده که مدتی‌ پیش‌ در باغ‌وحش شخصی‌اش، در کرج بازداشت شد او دوستان نزدیکی هم از میان مداحان سرشناس مملکت داشته است.
 
مرجع: ایرنا