به هیچ عنوان در خصوص تخلفات ساخت‌و ساز در منطقه لواسانات کوتاه نمی‌آییم

يکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹ | کد مطلب: ۲۱۹۶۸
به هیچ عنوان در خصوص تخلفات ساخت‌و ساز در منطقه لواسانات کوتاه نمی‌آییم
اسکان نيوز: مهدی جمالی‌نژاد، معاون عمرانی وزیر کشور درباره تخلفات ساخت‌وساز در بخش لواسانات، گفت: ما به هیچ عنوان در خصوص تخلفات در ساخت‌وساز کوتاه نمی‌آییم.

وی ادامه داد: اخیرا نیز به بررسی درباره کمیسیون ماده ۱۰۰ می‌پردازیم تا ان‌شاءالله اهرم‌های پیشگیرانه در کمیسیون ماده ۱۰۰ قوی‌تر شود و به صورت جدی از تخلفات که در شهرها اتفاق می‌افتد، جلوگیری کنیم. 

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور تصریح کرد: ما نه فقط در خصوص لواسانات بلکه تیم‌های بازرسی را تمام شهرهای استان تهران تشکیل دادیم و در حال بازدید از شهرهای مختلف استان تهران هستند و یقین بدانید با تخلفات مختلف در شهرهای مختلف به ویژه لواسانات برخورد خواهد شد.

جمالی‌نژاد درباره تاخیر در بازسازی مناطق سیل‌زده، گفت: هم در بحث تعمیرات و هم در بحث بازسازی تمام تلاش ما این بوده است که زمانبندی را در تمام استان‌های سیل‌زده رعایت کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال برخی افراد در استان لرستان همچنان در چادر زندگی می‌کنند، برای این افراد چه اقدامی قرار است انجام‌ شود؟ ادامه داد: پیگیری‌هایی در خصوص وضعیت این افراد داشتیم به این افراد تمام تسهیلات داده شده البته تعداد اندکی بیش از آنچه که مقرر شده طلب کرده‌اند. البته ما تلاش می‌کنیم که دیگر کسی در چادر یا کانکس نباشد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور درباره عدم جابجایی برخی خانه‌ها در حریم رودخانه خاطرنشان کرد: طی جلساتی که با مسئولان بنیاد مسکن و وزارت نیرو داشتیم تقریبا همه محدوده‌هایی که باید رعایت شود را مدنظر داشتیم، از همین رو تمام ساخت‌وسازهایی که می‌شود با لحاظ کردن این موضوع است.

جمالی‌نژاد تصریح کرد: تمام تلاش ما این بود که حداقل جابجایی‌ها را داشته باشیم با توجه به این‌که در برخی مناطق نیاز به جابجایی نیست و نیاز است که مقاوم‌سازی انجام و از سازه‌های مقاوم استفاده شود و ما با تمام این تدابیر بازسازی و نوسازی در این مناطق انجام می‌دهیم.

 
مرجع: ایلنا