انجمن دندانپزشکان خواهان تاخیر در اجرای قانون نصب کارت‌خوان شدند

شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۵ | کد مطلب: ۲۱۹۵۷
انجمن دندانپزشکان خواهان تاخیر در اجرای قانون نصب کارت‌خوان شدند
اسکان نيوز: این نامه که روز جمعه ۱۸ مردادماه نوشته شده، با اعلام اینکه حرفه پزشکی «ارائه خدمات» به حساب می‌آید و متفاوت از اصناف فروشنده کالا و معاملات است، خواستار «به تاخیر انداختن» اجرای قانون نصب کارت‌خوان در مطب پزشکان شده است.

این درخواست در حالی مطرح می‌شود که بر اساس قانون، تمامی افراد شاغل در حرفه پزشکی و داروسازی ملزم به نصب پایانه فروشگاهی در مطب خود پیش از روز ۲۳ مرداد ماه‌اند.

همچنین سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی ایران نیز بر سر موضوع استفاده از کارت‌خوان برای افرادی که در حرفه پزشکی مشغول فعالیتند، توافق کرده بودند.

نامه انجمن دندانپزشکان هدف از تاخیر در اجرای این قانون را مهیا شدن «سازوکار اجرای آن»‌ اعلام کرده اما منظور از این موضوع را مشخص نکرده است.

در سال‌های گذشته،‌ انتقادهای بسیاری از سوی مردم در رسانه‌های اجتماعی درباره نبود کارت‌خوان در مطب پزشکان مطرح شده است.

در واکنش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه بودجه در سال گذشته، قانون «الزام پزشکان به نصب دستگاه کارت‌خوان در مطب‌ها» برای شفافیت گردش مالی و جلوگیری از فرار مالیاتی را تصویب کردند.

در بخشی از متن نامه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران به جهانگیری آمده است:

آیین نامه مذکور ناظر به ارزش کالا و خدمات غیر پزشکی و  تجاری است باید ابتدائا اصلاح شود! ثانیا این قانون کیفیت ارایه خدمات پزشکی را تحت تاثیر قرار وی دهد!