نامە سرگشادە اعضا سازمان نظام مهندسی ساختمان به وزیر راه و شهرسازی

از خدشه‌دار شدن اعتماد جامعه مهندسی ممانعت کنید

شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۵ | کد مطلب: ۲۱۹۴۸
از خدشه‌دار شدن اعتماد جامعه مهندسی ممانعت کنید
به گزارش اسکان نيوز، جمعی از اعضا سازمان نظام مهندسی ساختمان در نامه‌ای سرگشاده به وزیر راه و شهر سازی نسبت به لیست منتشر شده اعضا شورای مرکزی این سازمان اعتراض کردند.

محضر جناب آقای مهندس محمد اسلامی

مقام محترم عالی وزارت راه و شهرسازی

سلام‌علیکم؛

احتراما همان‌گونه که مستحضرید، بیست و دومین اجلاس هیئت عمومی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور در تاریخ 25/04/98 لغایت 27/04/98 با دستور کار انتخابات هشتمین دوره اعضای شورای مرکزی سازمان در هتل پارسیان آزادی تهران برگزار گردید و حضور حضرتعالی و معاونین محترم، نشان از اهمیت موضوع و جایگاه ویژه سازمان نظام‌مهندسی ساختمان در برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی بوده و مایه مباهات جامعه مهندسی می‌باشد.

به استحضار می‏رساند انتخابات بر اساس تعرفه 32 نفره مغایر قانون، آئین‏نامه اجرایی و نظام‏نامه‏های مصوب برگزار و متعاقب آن در لیست اعلامی به آرای اخذ شده توجه نمی‏گردد و این در حالیست که مطابق بند الف ماده 19 قانون نظام‌ مهندسی و کنترل ساختمان از وظایف هیئت عمومی انتخاب افراد واجد شرایط عضویت در شورای مرکزی به میزان حداقل دو برابر تعداد مورد نیاز در هر رشته (با قید اصلی و علی‌البدل) جهت معرفی به وزیر راه و شهرسازی است، اما آنچه کام همه را تلخ نمود، عدم توجه به آرای کسب شده و انتخاب برخلاف مفاد قانون است که می‌بایست براساس قید اصلی و علی‏البدل لیست ‏اعلامی تنظیم می‌‏گردید، لذا حضور افراد علی‏البدل در لیست به عنوان عضو اصلی جا سئوال دارد.

ما امضاکنندگان ذیل از مقام عالی محترم درخواست داریم در لیست اعلامی تجدید‏نظر و به سئوالات ذیل پاسخ مشخص داده شود:

چرا و به چه دلیل نفر 60 ام انتخابات ( نفر آخر رشته ترافیک مطابق ماده 19 قانون در صورت تشخیص وزیر محترم فقط می‏توان به‏عنوان عضو علی‏البدل معرفی گردد ) با اختلاف فاحش 136 رأی جایگزین آقای جمال قناعت با رأی اول کشور در مجموع هفت رشته می‏شوند و این در حالیست مطابق ماده 19 قانون عضو علی‏البدل جایگزین عضو اصلی نخواهد شد.

حذف نمودن تنها مهندس اهل تسنن که توسط یکی از تخصصی‏ترین بخش‏های جامعه به عنوان نفر اول برگزیده شده در این دوره و دوره ششم و نفر دوم دوره هفتم در مجموع هفت رشته، پیام مناسبی به عموم جامعه نیست و آیا این مغایر لزوم وحدت در کشور نخواهد بود؟

تا جایی‌که اطلاع داریم زبان ناطق و راستین شورای مرکزی طی سه دوره، آقای قناعت بوده است آیا این به‏منزله حذف جایگاه نقد در جامعه مدنی نیست؟ 

به چه دلیل گرایشات سیاسی در یک صنف تخصصی پر رنگ و در اولویت قرار گرفته که منجر به تهیه چنین لیستی شده است؟
در پایان اطمینان داریم با تصمیم خردمندانه و هوشمندانه آن مقام محترم، ضمن برچیدن بازار شایعات، موجبات ایجاد فضای اعتماد و نشاط در جامعه مهندسی کشور با حفظ شأن و منزلت و مقام افراد و هم‌چنین ایجاد انگیزه در مهندسین و در راستا تعالی اهداف مملکت و حرکت روبه‌جلو کشور را فراهم خواهید نمود.

" سرچشمه شاید گرفتن به بیل                 چو پر شد نشاید گذشتن به پیل "
 
با نهایت تشکر
جمعی از اعضای سازمان نظام‌مهندسی ساختمان
 


 

کل نظرات : ۱
منتشر شده : ۱
در صف انتظار : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
 
 
عضو هیات مدیره تهران
انتخاب های وزارتخانه بسیار حساب شده بود . انتخاب فقط یک نفر از اصفهان و سه نفر از تهران نشان داد که اهل سفارش و فامیل بازی و هم ولایتی و لابی بازی نبودند. هدفشان انتخاب افراد شایسته تر از همه استانها بوده است.