پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با اسکان نیوز:

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وزارتخانه شد

دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۶ | کد مطلب: ۲۱۸۵۶
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وزارتخانه شد
اسکان نيوز: مریم اطیابی- سرانجام پس از سال ها تلاش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وزارتخانه شد.

پروانه سلحشوری، نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو اختصاصی با اسکان نيوز ضمن اعلام این خبر، افزود: با تایید شورای نگهبان و تصویب آن، وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دولت ابلاغ می شود و دولت باید ظرف سه ماه وزیر این وزارتخانه را تعیین کند در این فاصله زمانی هم سرپرست مسوولیت این وزارت خانه را برعهده می گیرد.

او ادامه داد: دولت سپس باید برای کاندید مورد نظر خود در حوزه وزارت از مجلس رای اعتماد بگیرد.

سلحشوری که خود موجدانه پیگیر وزارتخانه شدن سازمان میراث فرهنگی بود، با تاکید این موضوع که وزارتخانه شدن سازمان ضروری بود، افزود: با وزارتخانه شدن امیدواریم سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از چنین وضعیت نابسامانی نجات پیدا کند و دیگر شاهد تغییر پیاپی مدیریت‌ها و عدم تخصص‌گرایی در چنین حوزه‌های مهمی که مستقیم با هویت ملی و وحدت ملی گره خورده است، نباشیم.

این نماینده مجلس همچنین ابراز امیدواری کرد: وزارتخانه شدن مسیر پاسخگویی به ملت را تسهیل کند و ضمن پاسداشت و حفاظت جدی میراث فرهنگی بستر اشتغالزایی در حوزه گردشگری و صنایع دستی را برای مردم فراهم آورد.

سلحشوری از شورای نگهبان،نهادهای مدنی، برخی از اصحاب رسانه، کارشناسان و دلسوزانی که او و همکارانش را در مسیر وزارتخانه شدن حمایت کردند، تشکر کرد و گفت: نیروهای متخصص و کارشناسان و فعالان مدنی و اصحاب رسانه که به صورت تخصصی در این حوزه فعالند باید مجلس را در تحقق اهداف حفاظت از میراث فرهنگی و رونق صنایع دستی و گردشگری به طور جدی حمایت و راهنمایی کنند و راهکارهای خود را ارائه دهند.

کل نظرات : ۱
منتشر شده : ۱
در صف انتظار : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
 
 
ندافی
این تغییر جایگاهی را به فال نیک می گیریم . اما در تعجب هستم که چرا روابط عمومی سازمان میراث و سایت خبری وابسته به آن هیچ واکنشی به این خبر نداده است این در حالی است که بیشتر رسانه ها به انعکاس این خبر پرداخته اند . اما روابط عمومی این سازمان همچنان درگیر پوشش خبری سفر رئیس این سازمان به استان گیلان است. همین نمونه کافی است که بفهمیم چرا مجلس تصمیم به چنین تغییری گرفته است.