فرماندار ساوجبلاغ:

برای مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز با کسی شوخی نداریم

دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶ | کد مطلب: ۲۱۸۳۸
برای مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز با کسی شوخی نداریم
اسکان نيوز: ابوالقاسم پالیزگیر، فرماندار ساوجبلاغ اظهار کرد: طی سال‌های گذشته اقدامات موثری برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در ساوجبلاغ صورت گرفته به طوری‌که تنها در سال گذشته 50 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان آزاد سازی شده است.

وی ادامه داد: برای مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز با کسی شوخی نداریم وآمار تخریب واحدهای مسکونی و ویلاهای غیرمجاز ساخته شده در این شهرستان گواه این ادعا است.

وی توضیح داد: طبق آمار، تعداد تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز این شهرستان در سال گذشته به اندازه چهار استان کشور بوده که این نشان دهنده برخورد جدی مسئولان برای جلوگیری از رشد قارچ گونه سازه‌های بدون مجوز بوده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که بیشتر ساخت‌وسازهای غیرمجاز خارج از بافت روستاهای این شهرستان صورت می‌گیرد، دست دهیاری‌ها برای ارائه گزارش در این خصوص باز نیست چون آن‌ها تنها وظیفه دارند ساخت‌وسازهای درون بافت روستایی را گزارش دهند.

فرماندار ساوجبلاغ گفت: به نظر می‌رسد افزایش هزینه ساخت‌وسازهای غیرمجاز بهترین راه برای ادامه تخلفات در این حوزه است چون اگر افراد برخورد جدی با عاملان این نوع ساخت و سازها را ببینند کمتر ریسک کرده و برای ساخت ویلا و خانه کمتر به اراضی کشاورزی تعرض می‌کنند.

وی گفت: بدون شک افزایش ساخت‌وسازهای غیرمجاز باعث کاهش منابع آبی این شهرستان می‌شود چون هر ساخت‌وساز غیرمجاز حفر یک چاه غیرمجاز و به تبع آن بهره‌برداری بی‌رویه از منابع آبی را در پی دارد.

پالیزگیر تصریح کرد: مسئولان این شهرستان به فراخور توان و نیروی انسانی‌ای که در اختیار دارند با توسعه ساخت‌وسازهای غیرمجاز، حفر چاه‌های غیرمجاز و ساخت‌وساز در حریم رودخانه برخورد می‌کنند ولی تنها این اقدامات کافی نیست و مردم نیز باید در این زمینه مشارکت کافی داشته باشند و با مشاهده این تخلفات موضوع را گزارش دهند تا به سرعت اقدام قانونی لازم برای برخورد با متخلفان صورت بگیرد.
مرجع: ایسنا