ادامه برخورد با خانه‌های اجاره‌ای غیرمجاز در کردستان

دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۴ | کد مطلب: ۲۱۸۲۵
ادامه برخورد با خانه‌های اجاره‌ای غیرمجاز در کردستان
اسکان نيوز: پس از اعلام ممنوعیت اسکان مسافران در خانه‌های اجاره‌ای شهرستان بانه در استان کردستان، حمید اسکندری، معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان کردستان  از برخورد با خانه‌های غیرمجاز اجاره‌ای در شهر سنندج خبر داد و گفت: در راستا ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و مسافران ورودی به استان کردستان و حفظ امنیت و آسایش آن‌ها و همچنین حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و مالکان اماکن اقامتی، از جمله هتل‌ها، مهمانپذیرها، اقامتگاه‌های بومگردی، هتل آپارتمان‌ها و ... با جدیت نسبت به شناسایی و برخورد قانونی با مالکان غیرمجاز خانه‌های اجاره‌ای اقدام خواهیم کرد.
 
او از مردم درخواست کرد برای معرفی افرادی که آن‌ها را سودجو لقب داد همکاری کنند و در ادامه اظهار کرد: از ابتدا سال تا کنون ۴۵ نفر از مالکان منازل استیجاری غیرمجاز شناسایی شده‌اند و پس از احضار به اداره کل میراث فرهنگی نسبت به اخذ تعهد از آن‌ها اقدام شده است که در صورت تکرار تخلف برای پلمب، به مراجع ذیصلاح معرفی‌ می‌شوند.

اسکندری تاکید کرد: اجاره منزل و اسکان مسافر به هر نحو اعم از روزانه، هفتگی، ساعتی و... ممنوع بوده و مجوز خانه استیجاری به هیچ عنوان در شهرستان سنندج برای هیچ شخصی صادر نمی‌شود.

طبق اطلاعات موجود در سایت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، درحال حاضر این استان دارای بیش از ۱۰ هتل، ۲  هتل آپارتمان، ۱۰ مهمانپذیر، ۲ خانه مسافر و ۸ بومگردی است. درحالی که بیشترین تمرکز کردستان بر طبیعت و روستاگردی است اما زیرساخت اقامتی متناسب با آن از جمله نقاط ضعف این استان برشمرده شده است.
 
مرجع: ایسنا