رئیس‌کل دادگستری لرستان انتقاد کرد:

برخی بناهای تاریخی لرستان در وضعیت اسفناکی قرار دارند

سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷ | کد مطلب: ۲۱۶۸۹
برخی بناهای تاریخی لرستان در وضعیت اسفناکی قرار دارند
اسکان نيوز: جعفر بدری، رئیس‌کل دادگستری لرستان امروز سه شنبه در بازدید از خانه تاریخی آخوند ابو اظهار کرد: آثار باستانی کشف شده در لرستان حکایت از آن دارد که این منطقه تمدنی چندین هزار سال قدمت داشته و از فرهنگی غنی برخوردار است، میراث فرهنگی قلب تپنده تاریخ کشور است لذا در سراسر دنیا، موزه‌ها و آثار تاریخی همواره مورد استقبال گردشگران بوده است با مشاهده موزه‌ها می‌توان به لایه‌های پنهان تمدن بشری در هر کشوری پی برد.

وی افزود: آثار باستانی رد پای تاریخ در برهه‌های مختلف را به ما نشان می دهد و علاوه بر آن‌که ما را با زندگی قبایل در زمان‌های گذشته و سیر تحول و تکامل تمدن انسانی آشنا می‌کنند، می‌تواند با جذب توریست به برای استان درآمدزایی کند و پول را به اقتصاد ضعیف استان تزریق کند.

رئیس کل دادگستری لرستان خاطر نشان کرد: در مناطق مختلف لرستان بناها و محله های تاریخی ارزشمندی وجود دارد که متاسفانه بعضی از آن‌ها در وضعیت اسفناک و خطرناکی قرار گرفته‌اند و باید برای حفاظت، پایداری، استحکام و نگهداری این محله‌های تاریخی و مهم دست بکار شد.

بدری تاکید کرد: میراث فرهنگی فارغ از این‌که محصول چه مقطع تاریخی است، از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است و باید مورد حمایت قرار گیرد، حفظ آثار فرهنگی و تاریخی وظیفه‌ی دولت و مردم است.

وی بیان کرد: بسیاری از اشیا کشف شده در گنجینه نگهداری می شود و امکان بازدید از آن‌ها وجود ندارد،  امروزه در بسیاری از کشورها که جاذبه‌های توریستی و گردشگری ندارند با ایجاد فضاهای مصنوعی و جذاب، موجب جلب توجه جهانگردان می‌شوند و از این بابت سود سرشاری را به دست می‌آورند. اما در کشور ما علی‌ر‌غم این‌که بسترهای جالب، جذاب و دیدنی را در خود دارد و میراث فرهنگی ارزشمندی را در خود جا داده است، تاکنون نتوانسته پا گردشگران را به این دیدنی‌های تاریخی بکشاند.
 
مرجع: مهر