میامی میزبان سیزدهمین جشنواره گردشگری دشت شقایق‌­های کالپوش

شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴ | کد مطلب: ۲۰۱۴۶
میامی میزبان سیزدهمین جشنواره گردشگری دشت شقایق‌­های کالپوش
اسکان نيوز: سیدمحمدصادق رضویان، سرپرست نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میامی امروز و در گفت‌وگویی افزود: این جشنواره از ساعت 9 صبح تا 12 در روستا حسین آباد کالپوش بخش کالپوش شهرستان میامی برگزار می­‌شود.

وی گفت: اجرا برنامه‌های شاد و مفرح، موسیقی سنتی و بازدید از مناطق نمونه گردشگری از جمله برنامه‌های این جشنواره است .

رضویان هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی گردشگران با جاذبه‌های طبیعی شهرستان میامی به ویژه مناطق نمونه گردشگری عنوان کرد.

بخش کالپوش در فاصله 140 کیلومتری شمال شهر میامی واقع است. این منطقه سرسبز و خوش آب و هوا با 14 هزار هکتار جنگل، 30 هزار هکتار مرتع و 34 هزار هکتار مزارع زیرکشت با بارندگی کافی و اراضی مستعد برای کشاورزی و جنگل‌داری، در فصل بهار با دشت‌های مملو از گل شقایق، در شهریورماه با گل‌های آفتابگردان و با مناظر زیبا پذیرای گردشگران است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث­ فرهنگی، صنایع­ دستی و گردشگری استان سمنان، قرار گرفتن در مجاورت پناهگاه حیات‌وحش خوش‌ییلاق و پارک ملی گلستان از دیگر قابلیت‌های گردشگری این منطقه است. راه دسترسی به این منطقه طی کردن راه فرعی میامی به کالپوش است؛ جنگل‌های کالپوش و دیم‌زارهای منطقه کالپوش در حوزه استحفاظی استان سمنان و آبریز شمالی کشور (حوزه آبریز سد گلستان) واقع شده‌اند.