استان اردبیل پایلوت گردشگری عشایری

شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵ | کد مطلب: ۲۰۱۴۴
استان اردبیل پایلوت گردشگری عشایری
به گزارش اسکان نيوز، ولی تیموری،  معاون گردشگری كشور با تقدیر از عملكرد اداره كل میراث فرهنگی استان اردبیل درخصوص اجرا موفق نهمین دوره جشنواره کوچ عشایر با هزینه كرد بسیار پایین و بهره‌برداری مطلوب تصریح کرد: جلب مشاركت دستگاه‌های اجرایی و بویژه واگذاری اجرا به عشایر منطقه، الگوی خوبی برای سایر استان‌ها است.

او افزود: این اتفاق مهم در راستا تحقق اقتصاد مقاومتی و معرفی سبك زندگی تولید محور عشایر موثر است. 

تیموری گفت: استان اردبیل به‌لحاظ پتانسیل خوبی كه در حوزه گردشگری عشایر و بومگردی دارد به‌زودی به عنوان پایلوت گردشگری عشایری در كشور معرفی و میزبان كارگروه ملی گردشگری عشایری می‌شود.

معاون گردشگری كشور با بیان این‌که مغان قطب عشایر شاهسون است، عنوان کرد: یکی از رویکردهای اساسی سازمان در حوزه گردشگری، توسعه گردشگری عشایر در راستا  تحقق منویات مقام معظم رهبری و تحقق شعار «رونق تولید» است.

تورهای طبیعت‌گردی ساماندهی می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، تیموری تصریح کرد: دستورالعمل جدیدی با همکاری نیروی انتظامی در حال تدوین است که با اجرا آن بسیاری از مشکلات مطرح شده از سوی خانواده‌ها مرتفع خواهد شد.

او به احداث پل شیشه‌ای هیر نیز اشاره کرد و گفت: اقدامات اداره کل اردبیل در خصوص پل‌ها و ایجاد قطب‌های جدید گردشگری که با توجه ویژه استاندار اردبیل در حال اقدام است؛ بسیار مهم و قابل تقدیر می‌باشد.