برگزاری کارگاه باستان شناسی همراه با کودکان

چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۷ | کد مطلب: ۱۹۹۲۴
برگزاری کارگاه باستان شناسی همراه با کودکان
اسکان نيوز: همزمان با هفته میراث فرهنگی برنامه‌ای ویژه با عنوان باستان شناسی کودک با حضور دانش آموزان برخی از مدارس استان برگزار می‌ شود. در این برنامه، کودکان به عنوان میراث داران آینده این مرز و بوم، با حضور در کارگاه آموزشی باستان شناسی با نحوه برخورد صحیح با یک شی باستانی آشنا می شوند.

بی‌شک فرهنگ‌سازی در بین خانواده‌ها و نهادینه ساختن اهمیت حفظ و نگهداری از آثار فرهنگی می‌تواند زمینه لازم برای آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم میراث فرهنگی در سنین آموزشی را به صورت عینی فراهم سازد، چراکه کودکان در آینده حافظان و حامیان میراث و هویت فرهنگی این سرزمین خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، کارگاه باستان شناسی کودک در سایت موزه عصر آهن تبریز در یک محیط شبیه سازی شده باستانی برگزار خواهد شد که در آن کودکان از نزدیک به شکل عملی و تجربی با روند خروج اشیای  باستانی از زیر خاک و چگونگی برخورد صحیح با این اشیا آشنا خواهند شد.

از مهمترین اهداف این کارگاه بیان اهمیت باستان شناسی و حفاظت از تپه های باستانی است که به شکل عملی به کودکان و خانواده ها آموزش داده خواهد شد.

شایان ذکر است به مناسبت هفته میراث فرهنگی، برنامه‌های مختلفی از جمله نشست‌های تخصصی، بازدید از کارگاه‌های مرمتی، بازگشایی برخی موزه‌ها و آغاز مرمت بناهای تاریخی شاخص استان برگزار می‌شود.