روستا سیل‌زده مگران3 خوزستان به منطقه گردشگری تبدیل شود

سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲ | کد مطلب: ۱۹۸۶۸
روستا سیل‌زده مگران3 خوزستان به منطقه گردشگری تبدیل شود
اسکان نيوز: علی خدادادی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان اظهار کرد: این روستا از یک طرف به رودخانه کرخه و از طرف دیگر به مناطق جنگلی محدود شده که چشم‌انداز بسیار زیبایی دارد و در صورت ایجاد زیرساخت‌ها می‌توان آن را مانند روستاهای خاص در شمال کشور به یک منطقه گردشگری تبدیل کرد.

وی اضافه کرد: روستا مگرن 3 که در بستر رودخانه کرخه ایجاد شده متاسفانه در سیلاب اخیر خوزستان به طور کامل به زیر آب رفت که اکنون بازگشت روستاییان به منازلشان غیرممکن است.

وی گفت: در نشست اخیر با معاون وزیر کشور طرح احداث منطقه گردشگری در مگرن 3 داده شد که با استقبال مواجه شد اما تصویب این طرح در اختیارات دولت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: روستای مگران 3 در بهترین وضعیت برای ایجاد منطقه گردشگری قرار دارد و با توجه به این‌که قرار است یک روستای جدیدی به جا آن ایجاد شود از هم اکنون می بایست مقدمات ایجاد منطقه گردشگری آن نیز فراهم شود.

وی گفت: روستا مگرن 3 در نزدیکی شوش علاوه بر داشتن جنگل و رودخانه زیبا کرخه دارای یک راه دسترسی به منطقه تاریخی و باستانی چغازنبیل و نیز مرقد مطهر حضرت دانیال نبی دارد و گردشگران می‌توانند پس از بازدید از این منطقه و استفاده از قابلیت‌های گردشگری آن از مناطق یاد شده نیز دیدن کنند.

خدادادی گفت: روستا مگرن 3 که در بستر رودخانه کرخه ساخته شده نیز می‌بایست به همین شکل و با عنوان دهکده عبرت باقی بماند که نسل‌های آینده با عبرت گرفتن از آن هیچ‌گاه در بستر رودخانه منازلشان را احداث نکنند.

وی اضافه کرد: مردم و ساکنان روستا مگرن 3 توانائی در پختن نان‌ها و خوراکی‌های محلی را داشته و به راحتی می‌توانند مضیف‌های حصیری در منطقه بر پا کنند که در این صورت با استقبال خوب گردشگران داخلی و خارجی مواجه خواهد شد.

وی گفت: در صورت تصویب منطقه گردشگری زیرساخت‌های آن از جمله راه‌های درسترسی، اماکن اقامتی و نیز چشم‌اندازهای تفریحی آن ایجاد خواهد شد و منبع درآمد خوبی برای ساکنان بومی و محلی شده و گردشگران در طول سال و با توجه به آب‌وهوا بهاری آن می توانند روزهای خوبی را در آن سپری کنند.

وی گفت : این منطقه قابلیت‌های بسیار خوب فرهنگی و تاریخی و گردشگری دارد و درصورت ایجاد زیرساخت در آن می‌توان سالانه جمعیت زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را به سوی آن گسیل داد.

روستا مگرن 3 از توابع شهرستان شوش در 100 کیلومتری شمال اهواز با داشتن 97 خانوار در جریان سیلاب امسال در خوزستان به طور کامل به زیر آب رفت و ساکنان آن هنوز نتوانسته‌اند به منازل خود برگردند و طبق گفته مسئولان استان 100 هکتار برای احداث منازل این خانوارها در نظر گرفته شده و قرار است ستاد اجرائی فرمان امام به زودی ساخت این منازل را آغاز نماید.
مرجع: ایرنا