معاون گردشگری کشور:

باید از ظرفیت‌های گردشگری استان سمنان بهره‌برداری شود

سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۷ | کد مطلب: ۱۹۴۵۴
باید از ظرفیت‌های گردشگری استان سمنان بهره‌برداری شود
اسکان نيوز: ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور عصر روز گذشته و در دیدار با استاندار سمنان گفت: مشارکت دستگاه‌های اجرایی از جمله صدا و سیما و ارشاد در معرفی استان سمنان موثر است.

وی نزدیکی به پایتخت، برخورداری از کویر، جنگل، کوه و ... را از جمله ظرفیت‌های مهم استان سمنان دانست و افزود:  با حمایت مسئولان استانی، طرح ویژه‌ای برای توسعه گردشگری استان، پیش بینی شده و اجرایی می‌شود.

تیموری گفت: استان سمنان با توجه به موقعیت خاص خود و زیرساخت‌های مناسب ایجاد شده در آن دارای اهمیت فراوانی برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اهمیت رونق صنعت گردشگری در کشور، افزود: در حالی که درآمد از هر بشکه نفت ۴٠ دلار است، متوسط هزینه کرد گردشگران در مقاصد، ١٣٧۵ دلار است.

استاندار سمنان نیز در این دیدار  با اشاره به این‌که سه محور صنعت، معدن و گردشگری برای توسعه استان سمنان تعریف شده است، گفت: موقعیت منحصر به فرد و ویژه این استان به گونه‌ای است که در کمتر جایی می‌توان اینچنین تنوع اقلیمی را مشاهده کرد  و لازم است تا در معرفی این استان بیش از پیش تلاش شود.

علیرضا آشناگر بر آموزش پرسنل و نظارت جدی بر اماکن اقامتی و رستورانها تاکید کرد و افزود: انگیزه ی بالا و عملکرد خوب مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از یک سو و حمایت سازمان میراث فرهنگی کشور از سویی دیگر می‌تواند موجب رشد و اعتلا صنعت گردشگری در استان سمنان شود.