با همکاری مشترک اداره کل میراث فرهنگی استان با رسانه ملی انجام می‌شود

معرفی ظرفیت‌های گردشگری آذربایجان شرقی از قاب رسانه ملی

چهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱ | کد مطلب: ۱۹۲۸۶
معرفی ظرفیت‌های گردشگری آذربایجان شرقی از قاب رسانه ملی
اسکان نيوز: مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ضمن اعلام این خبر، عنوان کرد: با توجه به اهمیت تعامل مستمر با رسانه ملی در راستا معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان، همکاری مشترکی از سوی اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با شبکه یک سیما به منظور تهیه و پخش مستند  «ایرانی که ندیده‌اید» در قالب معرفی جاذبه‌های گردشگری مناطق کمتر شناخته شده آذربایجان شرقی به صورت گرفته است.

آبدار ادامه داد: رونق صنعت گردشگری استان بخصوص توزیع متناسب سفر در شهرهای کوچک و روستاها و همچنین معرفی پتانسیل­‌های صنایع دستی و بوم‌گردی از جمله اهداف اصلی مستند «ایرانی که ندیده‌ای» است.

وی افزود: تولیدات موفق رسانه‌ای می‌تواند تاثیر قابل توجهی در معرفی جاذبه‌های کمتر شناخته شده در مناطق با پتانسیل‌های گردشگری داشته باشد و جذب گردشگر به منطقه را تسهیل کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با بیان این‌که جاذبه­‌های گردشگری 7 شهرستان آذربایجان شرقی در فاز نخست این همکاری در قالب برنامه‌­های 6 دقیقه­‌ای تهیه و پخش آن از اواخر هفته جاری از شبکه یک سیما آغاز خواهد شد، ادامه داد: در فاز نخست این مستند به شهرستان­‌های شبستر، کلیبر، خداآفرین، اهر، هریس، ورزقان و آذرشهر پرداخته شده است که از روز چهارشنبه 11 اردیبهشت با پخش برنامه شهرستان خداآفرین آغاز خواهد شد.

آبدار در پایان ضمن قدردانی از تعامل موثر و سازنده مدیرکل صداوسیما استان با شبکه‌های سراسری که نقش سازنده‌ای در تولید و پخش این برنامه‌ها داشت، خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت شبکه سهند و در تعامل با رسانه ملی، مستند دیگر شهرستان­‌ها و نیز روستاهای هدف گردشگری آذربایجان شرقی از طریق شبکه‌های پرس تی وی، آموزش و هیسپان تی وی تولید و پخش خواهد شد.
 
مرجع: میراث فرهنگی آذربایجان شرقی