افتتاح اولین سمن سرای میراث فرهنگی اردبیل در خانه تاریخی سید هاشم ابراهیمی

يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۴ | کد مطلب: ۱۹۱۷۳
افتتاح اولین سمن سرای میراث فرهنگی اردبیل در خانه تاریخی سید هاشم ابراهیمی
اسکان نيوز: در این مراسم حسین اربابی، معاون سرمایه‌گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی گفت: سازمان‌های مردم نهاد یکی از بازوان اصلی دولت در برگزاری برنامه‌های آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و برنامه‌های عام‌المنفعه به حساب می‌آیند و باید در کنار دولت باشند.

وی افزود: سازمان‌های مردم نهاد باید عمده وظایف سازمان‌ها را انجام دهند و نقش سازمان هم در قبال این حمایت از این تشکل‌ها و سیاست‌گذاری و نظارت بر عملکرد تشکل‌ها است. تمام سازمان‌های مردم نهاد در کنار سازمان میراث فرهنگی و همگام با سازمان باید فعالیت بکنند.

معاون سرمایه‌گذاری، امور حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی بیان کرد: آموزش و توانمندسازی تشکل‌ها باید در راس اهم برنامه‌های این سازمان‌ها باشد و این توانمندسازی هم باید از طرف خود تشکل‌ها صورت بگیرد.

در ادامه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل تصریح کرد: ۱۹ سازمان مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان اردبیل فعالیت می‌کنند که این می‌تواند به رونق گردشگری، صنایع دستی و حفظ حراست از میراث فرهنگی این استان تأثیر بسزایی داشته باشد.

فلاحی افزود: جوان‌گرایی و استفاده از ذهن خلاق و ایده‌های ابتکاری آنان، به ویژه ظرفیت و فعالیت تشکل‌های مردم نهاد در حوزه‌های تخصصی خود می‌توان رمز توسعه گردشگری استان در حوزه‌های مختلف باشد.

وی افزود: سازمان‌های مردم نهاد به دلیل ارتباط و پیوستگی با لایه‌های مختلف جامعه می‌توانند یک جریان اجتماعی تولید کنند که با آموزش و بسترسازی‌های فرهنگی منجربه تولید سرمایه‌های اجتماعی می‌شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان اردبیل گفت: اولین سمن‌سرا میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مسیر پیشبرد اهداف حوزه‌های گردشگری استان اردبیل افتتاح شده است.
 
مرجع: ایسنا